No 2011. gada 8. jūnija līdz 10. jūlijam Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4) būs apskatāma tautas lietišķās mākslas izstāde "Latviešu tautas tērpu audumi", kurā piedalīsies tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki un individuāli strādājošie meistari.

Izstādē būs redzami Latvijas novadu tautas tērpu audumi - nesašūti brunču audumu atdarinājumi un citu tērpu detaļu – vasaras brunču, galvas lakatiņu un priekšautu audumi.

 

Tuvojoties Dziesmu un Deju svētkiem, pieaug interese par latviešu tautas tērpiem. Izstādes galvenais akcents ir parādīt audumu daudzveidību un to, kādas ir iespējas izgatavot audumus, izmantojot aušanas tehnoloģijas un saglabājot tradīcijas, kas pastāvēja laikā, kad šādi audumi tika valkāti.

 

Latviešu tradicionālais apģērbs ir viens no nozīmīgākajiem tautas materiālās un garīgās kultūras elementu glabātājiem. Tā sākotne, veidošanās un attīstība ir cieši saistīta ar cilvēku dzīves veidu, nodarbošanos, pasaules priekšstatu, bet plašākā skatījumā - ar tautas materiālās kultūras vēsturisko attīstību.

 
Vispilnīgākās ziņas ir saglabājušās par tradicionālo goda apģērbu. Tas gatavots ar īpašu nolūku un stingri ievērojot tradīcijas, kas balstās uz etniskām kultūras iezīmēm. Tradicionālajā apģērbā ir vērojamas novadu atšķirības sastāvdaļu komplektējumā un rotājumā. Šī apģērba valkāšanas tradīciju pārmantošanās dažos Latvijas novados bija saglabājusies līdz pat 20.gs. sākumam.

 

Izstādes atklāšana 7. jūnijā, plkst. 17.00.

 

Tautas lietišķās mākslas izstādi "Latviešu tautas tērpu audumi" rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Pārventas bibliotēku.

Ziņu sagatavoja:
Inga Bika
KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67228985
www.knmc.gov.lv

Tagi: Izstādes, Pārventas bibliotēka, Latviešu tautas tērpi