Kultūras socializēšanās kustība "kultūras sērfošana" ir modernākais veids, kā iegūt draugus un uzrunāt ceļotājus visā pasaulē, uzskata Igaunijas Tūrisma padome, kas ar sava jaunā sociālā tīkla www.tallinncalling.com starpniecību jau piesaistījusi vairāk nekā 200 "sagaidītāju" un "sērfotāju" no 20 dažādām valstīm.

Šis jaunais forums ļauj dalībniekiem apmainīties ar informāciju par Tallinu, pašreizējo Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī satikties Igaunijā, lai kopā apmeklētu pasākumus un iepazītu kultūras galvaspilsētu.


"Kultūras sērfošana ir jauna iniciatīva, kas ļauj cilvēkiem labāk iepazīt Tallinas kultūras daudzveidību, jo īpaši šogad, kad Tallina ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mēs esam izveidojuši kustību, kuras mērķis ir palīdzēt ceļotājiem satikties ar kultūras pazinējiem no Igaunijas, lai viņi varētu apmainīties ar informāciju par pasākumiem un pat iegūt jaunus draugus, ar kuriem kopā tos apmeklēt. Savukārt paši igauņi var kļūt par "sagaidītājiem" un izrādīt savu pilsētu "sērfotājiem", kuriem savukārt šis sociālais rīks dod iespēju gūt dziļāku ieskatu pilsētas dzīvē no jebkuras vietas pasaulē," uzsver Tarmo Mutso, Igaunijas Tūrisma padomes direktors.


Sociālais tīkls piedāvā kultūras pasākumu kalendāru, meklēšanu pēc pasākuma veida, ir pieejams arī forums, kur apmainīties ar informāciju par apmeklēšanas vērtām vietām Igaunijā. Turklāt starp "sērfotāju" un "sagaidītāju" profiliem ir iespējams meklēt līdzīgi domājošos kultūras sērfotājus. Dalībnieki var veidot ielūgumus uz pasākumiem un aplūkot to cilvēku profilus, kuri plāno šos pasākumus apmeklēt.


"Mēs esam apmierināti ar sasniegto rezultātu. Visaktīvākie "sērfotāji" ir mūsu kaimiņi no Latvijas, Somijas un Zviedrijas. Kopumā esam piesaistījuši "sērfotājus" no apmēram 20 dažādām valstīm, ieskaitot Vāciju, Norvēģiju, Krieviju, Lielbritāniju, Horvātiju, Franciju, Ungāriju, Īriju, ASV, Meksiku un Kanādu, turklāt reģistrēto "sērfotāju" skaits ar katru dienu pieaug," papildina Tarmo Mutso.


Populārākais pasākums Tallinncalling.com patlaban ir kinoteātris Rooftop Cinema, kas atrodas uz tirdzniecības centra "Viru" jumta un piedāvā gan klasiskas kinofilmas, gan aktuālākos kinoekrānu jaunumus. Viena no populārākajām vietām ir arī NO99 Salmu teātris - dažādu pasākumu norises vieta blakus Tallinas vecpilsētai, kas darbosies no šī gada maija līdz septembrim un ir speciāli izveidota Tallinas kā kultūras galvaspilsētas gadam. Abas šīs vietas ir piesaistījušas gan "sērfotājus", gan vietējos apmeklētājus, kas plāno apmeklēt tajās notiekošos pasākumus.


Lai iedrošinātu dalībniekus iesaistīties kultūras sērfošanā, visi, kas izveido ielūgumus uz pasākumiem un reģistrējas pasākumu apmeklēšanai www.tallinncalling.com, piedalās loterijā, kurā var laimēt trīs dienu atpūtu Tallinā, kurā iekļauts lidojums ar "Estonian Air" un izmitināšana viesnīcā.


Lai saņemtu sīkāku informāciju vai kļūtu par kultūras sērfotāju, apmeklējiet www.tallinncalling.com


Programmu "Igaunijas kā tūrisma galamērķa popularizēšana" atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds.


Papildus informācija:

Tarmo Mutso

Igaunijas Tūrisma padomes direktors

E-pasts: tarmo.mutso@eas.ee

Tālr.: + 372 6279700

Ziņu sagatavoja:
Elīna Kalniņa
"Tallina - Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2011" sabiedrisko attiecību koordinatore Latvijā
Tālr.: 22018527

Tagi: kultūra, Tūrisms, Igaunija, Kultūras sērfošana