2011. gada 16. aprīlī, svinot Sāras Grūenas romāna "Ūdens ziloņiem" iznākšanu un Starptautisko cirka dienu, Apgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar Rīgas Cirku organizēja grāmatas atvēršanas svētkus.

Pašā Rīgas centrā – pie Zvaigznes grāmatnīcas Vaļņu ielā, bija sastopami gan žonglieri un mākslas vingrotājas, gan klauns un pat cirka konferansjē, kura lomā iejutās, sarkanā frakā un cilindrā tērpies aktieris Andris Bulis.

 

Sāras Grūenas romāns "Ūdens ziloņiem" ir patiesi skaista grāmata plašam lasītāju lokam – gan romantiķiem, gan ciniķiem, gan vienkārši labas literatūras baudītājiem. Tas ir vienlaikus neprātīgi skumjš un brīnumu pilns stāsts par cilvēku savstarpējām attiecībām un saskarsmi ar dzīvniekiem – dzīvi, kas risinās cieši noslēgtā – ceļojošā cirka pasaulē, kurā netrūkst nedz mīlestības, nedz nodevības, nedz cietsirdības un līdzcietības, nedz arī skumju, ko rada cilvēka novecošanas neizbēgamība. Grāmatas valoda plūst kā pērļu virtenes pār mākslas vingrotājas krūtīm, kā asara pār  ziloņa vaigiem, kā vārdi pār ilgi klusējuša, veca vīra lūpām. Šo, patiešām skaisto, juteklisko un bezgala smeldzīgo romānu, kurā netrūkst nekā no varenās dzīves izrādes, no angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

 

Ieskats grāmatas “Ūdens ziloņiem” atvēršanas svētkos:
http://www.youtube.com/watch?v=5Hd91UJXCfQ&feature=channel_video_title

 

Ziņu sagatavoja:
Apgāds Zvaigzne ABC Reklāmas daļa
Tālr.: 67509141

Tagi: grāmatas atvēršanas svētki, Sāra Grūena