2011. gada 20. aprīlī plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums "Cita ceļa gājējs Andrievs Niedra". Pasākums ir turpinājums pērn aizsāktajām sarunām par pretrunīgi vērtētām personībām latviešu rakstniecībā, par spēju nacionālos ideālus savienot ar biznesa interesēm un politisko darbību. "Līduma dūmos", "Zemnieka dēla" un "Dažu skaistu ziedu" autors to mēģināja, taču vērtēts tika un tiek ļoti atšķirīgi.

 

Sarīkojumā vēsturnieks, ilggadējs Andrieva Niedras pētnieks, monogrāfijas "Andrievs Niedra. Četri gadi un viss mūžs" autors Āris Puriņš dalīsies pārdomās par viņa sabiedrisko un politisko darbību. Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes profesore, vēsturniece un bijusī politiķe Ilga Kreituse paskatīsies uz Andrievu Niedru mūsdienu politiskās dzīves kontekstā. Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma kuratore Ilona Miezīte stāstīs par viņa teoloģiskajiem uzskatiem un mācītāja darbību. Visjaunākais Andrievs Niedra, kas Andrieva vārdu šajā dzimtā nes jau piektajā paaudzē, iepazīstinās ar pētījumu par sava slavenā priekšteča attiecībām ar baltvāciešiem.

 

Ikviens apmeklētājs aicināts diskutēt un uzdot jautājumus. Sarunā mēģināsim saprast, cik pelnīti vai nepelnīti daudzi Andrievu Niedru dēvē par tautas nodevēju? Ko varam mācīties no viņa pieredzes un kļūdām? Cik rakstniekam un mācītājam dārgi maksā iesaistīšanās politikā? Vai atskatoties uz Andrievu Niedru, mēs spējam labāk saprast šodien notiekošo?

 

Pasākumu vadīs RMM projektu kuratore Māra Eņģele.

 

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17:30.
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).