Trīs Rīgas muzeji piedāvā piektdien, 29. aprīlī, no plkst. 17:00 līdz 20:00 izstaigāt Muzeju šausmu taku, apmeklējot Rakstniecības un mūzikas muzeju (Pils laukumā 2), Farmācijas muzeju (R. Vāgnera ielā 13) un Latvijas Universitātes Vēstures muzeju (Raiņa bulvārī 19).

Akcija Muzeju šausmu taka norisinās jau otro gadu, piedāvājot apmeklētājiem Valpurģu nakts un pavasara gaidās gūt jaunas izjūtas muzeju pasaulē.


Dr. Raudives kabinets


Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina iepazīties ar parapsihologa Konstantīna Raudives veiktajiem mirušo balsu ierakstiem. Raudives eksperimenti izraisīja plašu interesi  20. gadsimta 60./70. gadu mijā, vēl joprojām ir "spoku mednieku" izpētes objekti, kā arī alternatīvās mūzikas radītāju iedvesmas avots un skaņdarbu izejmateriāls. Dr. Raudives kabinetā būs gan iespēja klausīties oriģinālo ierakstu, gan piedalīties balsu ierakstīšanas meistardarbnīcā. Pasākums notiks netradicionālā telpā – muzeja bēniņos.


Farmācijas muzeja šķīstītava


Farmācijas muzejs apmeklētājus aicina ar saukli: "Ko labais un ļaunais tavā dvēselē dara – to izvēlēties ir tavā varā...".  Muzejs piedāvā stāvēt uz labā un ļaunā asmens, smeķēt raganu dziru, izzināt alķīmijas noslēpumus un šķīstītavā atdzimt vai tikt pazudinātam. TAS brīdis ir tuvu...


Tumšā karcera noslēpumi


Latvijas Universitātes Vēstures muzejs piedāvā iespēju nokļūt divus gadsimtus senā pagātnē – iejusties 19. gadsimta studenta ādā, apmeklējot vēsturisko studentu karceri, kas atrodas Latvijas Universitātes bēniņos.


Apmeklētāji var izvēlēties, vai apmeklēt Šausmu taku visā garumā vai tikai tās daļu. Visu taku var apmeklēt par vienu cenu (1,5 Ls, studentiem, skolēniem, pensionāriem – 1 Ls).


Studenti un pilngadīgie skolēni, kas izstaigājuši visu Muzeju šausmu taku, uzrādot biļeti ar trim zīmogiem, var bez maksas apmeklēt Latvijas Universitātes kluba NABAKLAB pasākumu Rasols (Z. A. Meierovica bulvārī 12).


Savukārt klubs  Fīlings (Doma laukumā, Smilšu ielā 1/3) biļetes uzrādītājiem piedāvā iegādāties kokteili Asiņainā Mērija ar 30% atlaidi.

Ziņu sagatavoja:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore
Tālr.: 67227782; 29631741
www.rmm.lv

Tagi: Muzeji, Muzeju šausmu taka