Liānas Langas septiņu dzejoļu cikls "Bezpiederīgie" Kristapa Graša atdzejojumā publicēts jaunākajā austriešu žurnālā "Freibord". Līdztekus dzejai angliski publicēta arī literatūrzinātnieka Viestura Vecgrāvja eseja par Liānas Langas daiļradi Ināras Cedriņas tulkojumā.

Pagājušā gada pavasarī Eiropas rakstnieku māju programmas HALMA ietvaros kā rezidente dzejniece mēnesi pavadīja Vīnē, kur ar dzejoļu lasījumu uzstājās literatūras centrā Alte Schmiede. Pēc lasījuma "Freibord" redakcijas pārstāvji izteica vēlmi šo dzeju ciklu publicēt žurnālā.


Vīnē iznākošo literatūras un mākslas žurnālu "Freibord" (Klājš) 1976. gadā dibināja austriešu avangarda rakstnieki, viņu vidū pazīstamais rakstnieks Gerhards Jaške (Gerhard Jaschke), kurš ir izdevuma galvenais redaktors kopš 1983. gada. Gerhards Jaške bijis daudzu Fluksus un Neodada kustības pasākumu iniciators un organizators. Žurnāls iznāk četras reizes gadā. Tas specializējas eksperimentālā dzejā un prozā, kā arī vizuālajā dzejā, pievēršoties anagrammu publicēšanai. Līdztekus tiek iespiestas arī esejas un literatūras un mākslas procesu apskati.


Žurnālam ir ievērojams abonentu loks, tas atrodams arī publiskajās un universitāšu bibliotēkās.


 

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Literatūras centrs

Tagi: Dzeja, Liāna Langa