V/a "Kultūras informācijas sistēmas" projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros turpinās sadarbību ar Rubricon datu bāzes izdevēju par RUBRICON enciklopēdiju elektronisko resursu pieeju Latvijas bibliotēkām.

Tā kā esošais abonēšanas periods ir spēkā līdz 30.04.2011., tiek izsludināts bibliotēku dalības pieteikums jaunam abonēšanas periodam no 01.05.2011.- 30.04.2012.


Ja saglabāsies esošais abonentu skaits, tad bibliotēku abonēšanas maksa samazināsies un būs USD 97.10 (pēc pašreizējā valūtas kursa tas ir ~ Ls 48.00). Ja dalības bibliotēku skaits pieaugs, abonēšanas maksa attiecīgi vēl samazināsies.

 

Rubricon datu bāze tapusi informācijas enciklopēdiska projekta ”Russ Portāls" ietvaros, tā lietotājiem piedāvā piekļuvi lielāko enciklopēdisko un vārdnīcu izdevumu pilnai elektroniskai versijai, aptverot Krievijā pēdējo simts gadu lakā publicētos nozīmīgākos uzziņu izdevumus. Pirmkārt, tā ir  "Большая советская энциклопедия" (БСЭ), kā arī virkne dažādas nozaru enciklopēdijas un vārdnīcas, piemēra, "Иллюстрированный энциклопедический словарь" (1998), "Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона" (1890-1906), Малая медицинская энциклопедия, "Толковый словарь живого великорусского языка" Владимира Даля (1863-1866), "Рок-энциклопедию" Сергея Кастальского (1998), Энциклопедический словарь "История Отечества", Энциклопедический словарь "Всемирная история", Всемирный биографический энциклопедический словарь, Популярная художественная энциклопедия, Энциклопедия "Москва" un citas. Sagatavošanā vēl vairāki desmiti enciklopēdiju un vārdnīcu elektroniskās versijas, kas drīzumā tiks iekļautas datu bāzē.

 

Aicinām projektā iesaistīties visas ieinteresētās bibliotēkas, atsūtot savu dalības pieteikumu līdz 20.04.2011.

 

Detalizēta informācija par datu bāzi skatāma tīmekļa vietnē: http://www.rubricon.com

Ziņu sagatavoja:
Agrita Sagalajeva
Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas"
Projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatore
Tālr.: 67844896; 29713449

Tagi: datu bāzes, Elektroniskie resursi, Rubricon