Trešdien, 16. martā, plkst. 11.00, Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Daudznozaru bibliotēkā: datorika, juridiskās zinātnes, teoloģija (Rīgā, Raiņa bulvārī 19) notiks izstādes "Romans Vitkovskis. Datorika & erotika karikatūrās" atklāšanas svētki ar autora piedalīšanos.

Izstādi rīko LU Bibliotēka sadarbībā ar LU Datorikas fakultāti.

Izstāde "Romans Vitkovskis. Datorika & erotika karikatūrās" aicina paskatīties uz nopietnām lietām ar pavasarīgi šķelmīgu smaidu! Savās lakoniskajās karikatūrās mākslinieks Romans Vitkovskis liek mums pašiem palūkoties uz sevi no malas un aicina pasmaidīt. Tas ir smaids par cilvēka pārlieko atkarību no datora lietošanas, kā arī par savstarpējām sievietes un vīrieša attiecībām, kurās nereti iejaucas "trešais liekais" - dators.

Mākslinieks R.Vitkovskis ar saviem darbiem ir piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs gan tuvākās, gan tālākās valstīs - Bulgārijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Lietuvā un Turcijā, ilustrējis plašu izdevumu klāstu - mācību līdzekļus, stāstu krājumus u.c. Viņa ilustrācijas atrodamas arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā veidotajā grāmatā "Latvijas karikatūristi par Eiropas Savienību", Ērika Hānberga grāmatā "Dziedošie bruņurupuči" u.c.

Izstāde ir veltīta LU Datorikas fakultātes 2 gadu jubilejai un būs skatāma līdz 1.aprīlim.

Ziņu sagatavoja:
Ilona Vēliņa-Švilpe
LU Bibliotēkas Daudznozaru bibliotēka: datorika, juridiskās zinātnes, teoloģija

Tagi: Izstādes, karikatūras