Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki tautas skaitīšanas anketas izvēlas aizpildīt internetā, ir nevēlēšanās tautas skaitītājus uzņemt mājās, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vadītāja Ilga Erba.

Viņa atzina, ka pēdējo divu dienu laikā sešās pilsētas bibliotēkās vērojams liels to apmeklētāju pieplūdums, kuri vēlas aizpildīt tautas skaitīšanas anketas, taču precīza šo apmeklētāju uzskaite netiekot veikta.

"Ir cilvēki, kuri gatavojas braukt projām un vēlas paspēt aizpildīt anketu līdz 10.martam - datumam, kad to var izdarīt internetā. Bet ir arī tādi, kuri uz bibliotēku saskaitīties atnākuši, jo nevēlas, ka tautas skaitītājs nāk mājās. Viņš varot atnākt visnepiemērotākajā brīdī," par iemesliem stāstīja Erba.

Viņa norādīja, ka gados vecākiem cilvēkiem anketu aizpildīšana sagādā grūtības un ir nepieciešams bibliotēkas darbinieka padoms. Kā informēja Erba, lielākā daļa klientu, kuri tautas skaitīšanas anketas vēlas aizpildīt internetā, autorizācijai izmantojot personas kodu un pases numuru.

"Bankas datus cilvēki autorizācijai lielākoties nevēlas vai baidās izmantot," novērojusi direktore. Viņa norādīja, ka šobrīd nenodrošinātās datu aizsardzības dēļ anketu aizpildīšana internetā, izmatojot pases datus, ir apturēta.

Kā informēja Erba, tautas skaitītāji, kuri strādā Liepājā, iegūtos datus uz Rīgu sūtīs, izmantojot pilsētas bibliotēkās pieejamo bezvadu internetu.

Jau vēstīts, ka līdz papildu drošības pasākumu ieviešanai iedzīvotāji tiek aicināti turpināt aizpildīt tautas skaitīšanas anketas, izmantojot citus autorizācijas veidus - e-parakstu vai banku identifikatorus. Centrālā Statistikas pārvalde uzsver, ka šie ir droši identifikatori iedzīvotāju personības noteikšanā un nav pieejami nepiederošām personām, kā tas varētu būt ar personas pasu datiem.

Ziņu sagatavoja:
Rietumu Radio
LETA

Tagi: Tautas skaitīšana, Statistika, Publiskās bibliotēkas