No 8. marta līdz 16.aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mazajā izstāžu zālē (K. Barona iela 14, 5.stāvs) apskatāma izstāde "Sievietes fotomirklis”, kurā apkopotās fotogrāfijas no LNB krājuma un vairāku privātpersonu arhīviem aptver laika posmu no 19.gadsimta beigām līdz 20.gadsimta vidum.

Izstādes "Sievietes fotomirklis" fotogrāfiju izlase attēlo sievieti gan lauku darbos, gan mākslinieciskās profesijās un atpūtā. Pateicoties fotogrāfijām, iespējams novērtēt aizgājušo laiku modes untumus tērpos un frizūrās, kā arī īpašo cepuru eleganci. Tāpat tās atklāj sievietes ģimeniskumu un draudzību, attiecības ar saviem gadiem un visbeidzot arī ar pašu fotogrāfu.

Mūsdienās, kad sievietes sociālais statuss, salīdzinot ar pagājušā gadsimta sākumu, ir ievērojami mainījies, izstādē redzamās fotogrāfijas sniedz lieliskus pierādījumus sievietes pievilcībai, nozīmei un daudzpusībai arī pagātnē. Tādējādi izstāde "Sievietes fotomirklis" apliecina sieviešu spēju būt stiprai un trauslai vienlaikus.

Foto ekspozīciju iespējams arī skatīt Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas projekta "Zudusī Latvija" kontekstā, kas apvieno unikālu informāciju par reiz dzīvojušiem latviešiem un zudušām vai izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām. Tāpat jāatzīmē, ka izstāde "Sievietes fotomirklis" pārtaps ceļojošajā izstādē, kas tiks piedāvāta ikvienai Latvijas bibliotēkai un citām kultūras organizācijām.

Ziņu sagatavoja:
Ieva Laizāne
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļas izstāžu organizatore

Tagi: Izstādes, Fotogrāfijas, Sievietes