Eiropas Komisija (EK) otrdien veikusi izmeklēšanu vairākās Eiropas izdevniecībās saistībā ar aizdomām par elektronisko grāmatu cenu fiksēšanu, informēja Eiropas Savienības (ES) konkurences komisāra Hoakina Almunijas preses pārstāve Amēlija Toresa.

"Konkurences institūcijas otrdien veica izmeklēšanu izdevniecībās vairākās ES valstīs, ņemot vērā aizdomas, ka e-grāmatu cenu noteikšanā varētu tikt īstenoti pret konkurenci vērsti pasākumi," norādīja Toresa.

"Mēs nenosaucam šīs izdevniecības vai valstis, jo mēs esam izmeklēšanas procesa sākumā. Mēs nevienu neapsūdzam, un mums nav arī pierādījumu," sacīja Toresa. "Mums nepieciešams noskaidrot, vai mūsu aizdomas apstiprinās."

Savukārt augsto tehnoloģiju portāls "01net.com" vēsta, ka EK un konkurences institūciju amatpersonas otrdien apmeklējušas vairākas Francijas izdevniecības, tostarp "Albin Michel", "Hachette", "Flammarion" un "Gallimard".

"Albin Michel" vadītājs Fransī Emenārs uzskata, ka šo izmeklēšanu izprovocējis interneta gigants "Amazon".

"Šo operāciju kontrolē "Amazon". Viņi ir bāzēti Luksemburgā, lai nebūtu jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN) Francijā, un viņi vēlētos grāmatas pārdot par jebkādu cenu, kā viņi to dara ASV, pārdodot bestsellerus par 9,9 dolāriem," sacīja Emenārs.

Ziņu sagatavoja:
LETA-AFP

Tagi: E-grāmatas