Valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" ilggadējais sadarbības partneris projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros EBSCO Publishing aizvadītajā gadā ir saņēmis prestižo International Business Awards 2010 gada balvu nominācijā Gada inovatīvākā kompānija Ziemeļamerikā.

Tas ir ļoti augsts starptautisks biznesa sasniegumu novērtējums sīvā pretendentu konkurencē. EBSCO bija viena no 12 nominētajām kompānijām, kas izvirzīta no 40 valstu 1700 pieteikumiem. Balvas saņemšana ir kompānijas mērķtiecīga darba rezultāts un noteikta nolokāma apņemšanās kļūt par pasaules vadošo tiešsaistes informācijas pakalpojumu sniedzēju visu kategoriju lietotājiem un iestādēm, pozicionējoties uz viskvalitatīvāko gala lietotāju pieprasījumu apmierināšanu un jaunu inovatīvu pakalpojumu produktu izstrādi. Jaunākie no tiem ir Discovery Service (EDS) un NetLibrary - eBook pakalpojumi uz EBSCOhost platformas.


EBSCO daudznozaru pilntekstu žurnālu, grāmatu, uzziņu izdevumu un analītisko apskatu datu bāze angļu valodā Latvijas bibliotēku lietotājiem ir pieejama kopš 2003. gada. Nemainīgi tā palikusi vispopulārākā un visvairāk lietotā starptautiskā datu bāze gan publiskajās, gan zinātniskajās un speciālajās bibliotēkās. To skaidri apliecina arī 2010. gada izmantošanas statistika, kas uzrāda rekordlietu kopējo meklējumu sesiju skaitu – 1108620, publikāciju pilnteksti ir atvērti 133777 reizes, bet pārskati un anotācijas - 115616 reizes. 2011. gadā EBSCO resursus abonē gandrīz 30 Latvijas publiskās un speciālās bibliotēkas. Lai veicinātu šo pasaules līmeņa resursu apgūšanu, regulāri notiek jaunu datu bāzes sadaļu izmēģinājumi, piemēram, pašlaik pieejami World Politics Review un Criminal Justice Abstracts with Full Text datu bāzu izmēģinājumi. Katru gadu tiek organizēta EBSCO datu bāzes lietotāju apmācību programma, kuru vada kompānijas pārstāvis. Šogad tā notiks no 11.04.2011. līdz 15.04.2011., līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks diferencēts apmācību saturs publiskajām un speciālajām bibliotēkām un mācības notiks Valsts aģentūrā "Kultūras informācijas sistēmas", kā arī uz vietas vairākās dalības bibliotēkās – LU bibliotēkā, LLU bibliotēkā, RTU bibliotēkā, RSU bibliotēkā un  BS ”Turība” bibliotēkā.


Aicinām arī jaunas dalības bibliotēkas iesaistīties EBSCO resursu apzināšanā un izmantošanā! 

Ziņu sagatavoja:
Agrita Sagalajeva
Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas"
Projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatore
Tālr.: 67844896; 29713449

Tagi: datu bāzes, Elektroniskie resursi, EBSCO