No 3. līdz 6.martam Ķīpsalā notiekošajā grāmatu un izdevniecību izstādē "Baltijas Grāmatu svētki 2011", turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju milzīgo atsaucību guvušo tradīciju, darbosies Grāmatu maiņas punkts.

Tas ikvienam grāmatu mīļotājam palīdzēs atrast sen kārotu grāmatu, uz Grāmatu maiņas punktu atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas.

"Pērn izstādē jaunus īpašniekus atrada vairāk nekā 8 000 uz maiņas punktu atnestas grāmatas un ceram, ka arī šogad vēlme dot un iegūt kādu interesantu grāmatu tikai pieaugs un grāmatu maiņas punktam būs vēl lielāka atsaucība," domā "Baltijas Grāmatu svētku" projektu vadītājs Valts Jirgensons.

Grāmatu maiņas punkts speciāli ierīkotā stendā, kas būs divreiz lielāks nekā pērn, darbosies visas izstādes dienas no plkst.10.00 līdz 18.00, pēdējā izstādes dienā - līdz plkst.17.00.

Grāmatas vērtība ir saturā - tas nekas, ja grāmatai nodilis vāks vai lapas sastapušas jau vairāku lasītāju rokas. Grāmatu maiņas punktam savu pienesumu solījušas vairākas Latvijas izdevniecības un apgādi, kā arī daudzi Latvijas grāmatu mīļotāji un arī Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija Apmaiņas fonds.

Kā zināms, "Baltijas Grāmatu svētku" apmeklētāji četrās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

"Baltijas Grāmatu svētkus" organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

"Baltijas Grāmatu svētku 2011" darba laiks:

3.-5.marts 10.00-18.00

6.marts 10.00-17.00

Biļetes cena: Ls 0,50

Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, kā arī bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas. Ar izstādes "Skola 2011" biļeti ieeja "Baltijas Grāmatu svētkos 2011" - bez maksas.

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus notiks starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2011".

Ziņu sagatavoja:
Inese Libere
BT 1 mediju koordinatore

Tagi: Izstādes, grāmatas, Grāmatu izstādes, Grāmatu maiņas punkts, Baltijas Grāmatu svētki