21.februārī portālā www.expoe.org atklāta online izstāde "Mācības Latvijā un ārzemēs 2011". Izstāde darbosies līdz 2011.gada 27.februārim.

Izstādē varēsiet iegūt informāciju: par profesionālajām, bakalaura un maģistra studiju programmām gan Latvijā, gan ārzemēs, par svešvalodu kursiem pieaugušajiem un vasaras nometnēm bērniem un jauniešiem ārzemēs. Sazināties ar mācību iestāžu pārstāvjiem un, ja vēlaties, pat pieteikties tiešsaistes režīmā kursiem vai nopietnākām mācībām. Sazināšanās ar mācību iestāžu pārstāvjiem tiek nodrošināta izmantojot skype, online kontakta formu, e-pastu vai tālruni. Noskatoties skolu veidotos video, iegūsiet pirmo vizuālo iespaidu par mācību iestādi, telpām, aprīkojumu, skolotājiem. Pats galvenais jebkurā mācību iestādē ir students, tāpēc daudzām skolām ir video intervijas ar studentiem. Varbūt viņu viedoklis un pieredze palīdzēs jums izšķirties par labu kādiem universitātei vai koledžai.

Tā ir jau otrā reize, kad šinī starptautiskajā projektā piedalās arī Latvijas mācību iestādes. Izstāde domāta visiem tiem, kas vēlas mācīties svešvalodas vai apgūt zinības koledžās, universitātēs, institūtos, profesionālās skolās un tehnikumos Latvijā vai ārvalstīs.

Katrai mācību iestādei, kas piedalās izstādē, ir savs profils, kurā ir sagrupēta informācija par programmām, cenām, dzīvošanas iespējām, kā arī kontaktinformācija, mājas lapa, tālrunis, skype, twitter, saite uz video no youtube.com, online kontakta forma un saite uz karti, kurā redzama mācību iestādes atrašanās vieta. Tas palīdz topošajam studentam ātrāk un vieglāk iegūt informāciju un arī uzreiz uzdot interesējošos jautājumus, jo izstādes laikā strādā mācību iestādes pārstāvji, tāpat kā izstādes stendā hallē, viņi jums atbildēs, tikai interneta izstādē tas nebūs klātienē, bet gan ar komunikācijas līdzekļu palīdzību.

Profilā iespējams atrast katras skolas speciālos piedāvājumus vai programmas, vai kādu aktuālu informāciju, kas ir būtiska un aktuāla tieši šinī laikā tieši šai skolai.

Profils veidots pārskatāmi un ir ērts lietošanā. No viena profila uz otru ir ātri un viegli pārvietoties spiežot uz norādītajām bultiņām. Tā īsā laikā iespējams iegūt nepieciešamo informāciju. Piemēram, vai jūs ziniet, ka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā var mācīties par fizioterapeitu, Latgales Transporta un sakaru tehniskā skolā var apgūt konkurētspējīgas specialitātes darbam transporta jomā un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai ir filiāles astoņās Latvijas pilsētās.

Cītīgākos un uzmanīgākos izstādes apmeklētājus gaida patīkams pārsteigums - 30 dienu bezmaksas angļu valodas mācības tiešsaistes režīmā internetā. Šo iespēju dāvina valodu skola English First. Jums tikai jāatrod mājas lapā informācija par konkursu, jāpiedalās un pareizi jāatbild uz jautājumiem.

Izstāde tiek rīkota februārī, jo tad vēl iespējams pieteikties gan ilgtermiņa (gada, pusgada) programmām, lai varētu izvēlēties un izlemt, kura būs piemērotākā programma un mācību iestāde Latvijā vai ārzemēs.

Tas ir svarīgs lēmums un jāpieņem ļoti savlaicīgi neatstājot to uz pēdējo brīdi, jo piemēram, lai mācītos no septembra vidusskolā ārzemēs, jums aizpildītas pieteikumu anketas jāiesniedz februārī vēlākais martā, lai iestātos kādā no Lielbritānijas augstskolām un mācības uzsāktu 2011.gada septembrī, pieteikumi bija jāiesniedz līdz 2011.gada 15.janvārim, tagad var noformēties uz neaizņemtajām vietām, tāpat daudzās Eiropas valstīs pieteikumi jāiesūta katru gadu līdz 1.martam. Latvijā gan pagaidām tādas steigas nav.

Esam novērojuši, ka lielai daļai Latvijas skolēnu nav pietiekami daudz informācijas un skaidrības par to, kur mācīties, kādu programmu izvēlēties, kādas būs karjeras iespējas pēc studiju beigšanas.

Gaidām jūs portālā www.expoe.org!

Ziņu sagatavoja:
Sarmīte Makare
SIA "Izglītība Ārzemēs" direktore

Tagi: Izstādes