21.februārī plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas mājā (Rīgā, Baznīcas ielā 30) notiks rakstniekam un ārstam Kārlim Zvejniekam veltīts sarīkojums, kurā pulcēsies interesenti, lai kavētos atmiņu stāstos, aplūkotu fotogrāfijas, iedziļinātos vārda meistara daiļrades lappusēs un videoierakstā uzklausītu pašu autoru.

Pasākumā piedalīsies: dzejnieces Astrīde Ivaska un Māra Zālīte, Kārļa Zvejnieka māsa Lilita Gaile, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma kuratore Maija Kalniņa, aktieris Haralds Ulmanis, diriģents Jānis Ērenštreits un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi - Megija Naunika, Elīna Ozola (ped. Valda Dzene), Līga Liedskalniņa (ped. Irma Pavāre), Jēkabs Jančevskis (ped.Valda Tračuma). Koncertmeistares - Aija Ziņģīte un Sarmīte Ārenta.

Grāmatu galdā būs iespējams iegādāties Kārļa Zvejnieka jaunākās grāmatas - "Zelta cauna" un "Pasrauges un pasmaid".

Kārlis Zvejnieks dzimis Ukrainā 1921.gada 16.janvārī. Viņa tēvs bija skolotājs. Bērnības gadus nākamais dzejnieks pavadīja Ventspilī un, pateicoties savai vecmāmiņai, labi apguva tāmnieku dialektu.

1939.gadā Kārlis Zvejnieks pabeidz Ventspils ģimnāziju un iestājas Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē. Viņa kursa biedri ir Aleksandrs Pelēcis, Velta Sniķere, Edgars Andersons, Valts Grēviņš.

Pēc gada Zvejnieks uzsāk studijas Medicīnas fakultātē, bet 1943.gadā tiek iesaukts leģionā. 1948.gadā Minsteres Universitātē Vācijā viņš studijas pabeidz un strādā par ārstu uz IRO kuģiem, bet no 1951.gada - Dienviddakotā (ASV).

No 1942.gada ar pseidonīmu Kārlis Kurbads publicējis dzejoļus periodikā. Tāmnieku dialektā jeb "ventiņmēlē" sarakstītos darbus parakstījis ar pseidonīmu Kuraž Kriš.

Izdotas grāmatas: stāstu un noveļu krājums "Inese" (1954), dzejoļu krājums "Silu šalkas" (1962), humoristiskas dzejas "Ventiņ pus" (1967), romāns "Baltā pils" (1984), humoristiskas dzejas "Lustīg dzīv’šen" (1987), vēsturisks romāns "Nemiera negaisi" (1996), tēlojumi "Pasrauges un pasmaid" (2007), atmiņu stāsti "Zelta cauna" (2010).

Kopš studiju gadiem ir akadēmiskās kopas "Ramave" biedrs.

Bijis arī Latviešu rakstnieku apvienības rietumu pasaulē priekšsēdis.

2001.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Šobrīd Kārlis Zvejnieks dzīvo Dienviddakotā.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Zobena
Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste