15.februārī plkst. 13.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Majoros, J. Pliekšāna ielā 5/7) tiks demonstrēta LTV videofilma "Es mīlai ticēju, ne ienaidībai. Rainis".

Filmas režisore Virdžīnija Lejiņa, kuras darbs - seriāls "Likteņa līdumnieki" - savulaik iemantoja milzu popularitāti, bieži ir pievērsusies izcilu personību dzīvesstāstu atklāsmei. Tādi ir darbi par Kārli Skalbi, Marģeru Zariņu, Imantu Ziedoni, Jāni Lūsēnu.

Šoreiz viņas uzmanības lokā ir Rainis. Kas ir Rainis? Viņa vārdu zina visi, bet vai esam piekļuvuši viņa personības būtībai? Šis ceļš jāiet katram pašam, un šādu iespēju mums piedāvā jaunā LTV videofilma "Es mīlai ticēju, ne ienaidībai. Rainis".

Virdžīnija Lejiņa meklē atbildi uz daudziem jautājumiem un cenšas noskaidrot, vai izplatītie mīti par dzejnieku atbilst īstenībai. Kinodokumenti, sarakste, atmiņas, dzeja - tas ir pamats, lai veidotu savu priekšstatu par Raini.

Filmā intervēta Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves speciāliste, krājuma glabātāja Baiba Rone, vēsturnieks Roberts Ķipurs, habilitētais matemātikas doktors Andris Buiķis un studenti - Līva, Elīna un Andrejs.

Virdžīnija Lejiņa dalīsies pārdomās par filmas tapšanu un savu daiļradi kopumā.

Ieejas maksa: Ls 0,50

Ziņu sagatavoja:
Sandra Zobena
Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste