8.februārī vairāk nekā 60 pasaules valstīs atzīmēs Vispasaules Drošāka interneta dienu. Šogad Drošāka interneta dienas tēma ir "Internets - tā nav spēle. Tā ir tava dzīve!”. Kampaņas mērķis ir vērst sabiedrības, īpaši bērnu un jauniešu, uzmanību uz virtuālās dzīves nozīmi, uz to, kā aktivitātes virtuālajā vidē ietekmē personas reālo dzīvi.

Drošāka interneta dienas pasākumus Latvijā organizē Interneta asociācijas Net Safe Latvia drošāka interneta centrs. Jau otro gadu arī Ventspils Bērnu bibliotēka iesaistās šajā kampaņā.

Pirmais Bērnu bibliotēkas organizētais pasākums sadarbībā ar Ventspils 4.vidusskolas bibliotekāri Baibu Milleri un Ventspils bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāju Gintu Gredzenu notiks 2011.gada 8.februārī Ventspils 4.vidusskolā. Pasākuma mērķauditorija ir 5.-8.klašu audzēkņi, kuriem stāstīs par aktivitātēm un riskiem internetā. Lai apzinātu esošo situāciju, tiks veikta skolēnu aptauja.

Datorlietošanas iemaņas skolēni apgūst jau sākumskolā, tāpēc ir paredzēti pasākumi arī 1.-4.klašu audzēkņiem. Pirmais pasākums sākumskolas audzēkņiem, kurā tik veikta aptauja un izspēlēta spēle "Interneta līkloči", notiks 16.februārī 4.vidusskolā.

Lai veicinātu labāku saikni starp bibliotēku un skolēniem, plānotie pasākumi notiks gan bibliotēkā, gan skolā. 

Ziņu sagatavoja:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēkas Bērnu bibliotēkas vadītājas p.i.