Dailes teātris sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi sākot ar 20.februāri piedāvās latviešu dramaturģijas lasījumu ciklu "Kopā lasām jaunākās latviešu lugas".

Jaunajā latviešu dramaturģijas lasījumu ciklā klausītāji varēs iepazīties ar lugām, kas tapušas pēc 2008.gada, aģentūru LETA informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Lasījumi notiks Dailes teātra Pagraba telpā.

Atšķirībā no ierastiem lugu lasījumiem, šoreiz tajos būs iespēja piedalīties ikvienam klausītājam. Pasākuma vadītāji - teātra zinātniece Līvija Akurātere un Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēdētājs Dainis Grīnvalds - nav iecerējuši lomas sadalīt iepriekš, tas notiks tieši pirms lasījuma sākuma. Gan sākot iepazīstināšanu ar lugu, gan lasījuma gaitā uz lomām varēs pieteikties Kultūras akadēmijas un Kultūras koledžas studenti, jaunie aktieri un režisori, kā arī jebkurš atnākušais teātra un dramaturģijas cienītājs. Vienīgi lugu autoriem būs garantēta jebkura viņu izvēlētā loma savā darbā, stāstīja Jakovļeva.

Pirmajai jaunāko lugu lasījumu svētdienai izvēlēti darbi, kuri pēc organizatoru ieskatiem dod gana daudz vielas emocionālam līdzpārdzīvojumam un pārdomām.

Plkst.12 interesenti varēs iepazīties ar studentes Dārtas Dzenītes dokumentālo komēdiju "Blaumanis precībās". Vēl skolniece būdama, Dzenīte sāka rakstīt zinātnisku darbu par Blaumani. Dziļi emocionāli autori uzrunāja fakts, ka 35 gadu vecumā viena gada laikā tolaik jau labi pazīstamais rakstnieks bildināja trīs cēsinieces, un visas trīs viņam atteica. Par to būs šis stāsts.

Savukārt plkst.15 būs iespēja dzīvot līdzi darbiem, kas tapuši Literārās akadēmijas dramaturģijas meistardarbnīcās - Lienas Timšānes "Pieradināt" būs neliela ludziņa par to, cik neparasti dažkārt var sākties divu cilvēku tuvas attiecības, bet Ivetas Salgrāves "Godīgi un izdevīgi" būs dramatisks un komisks stāsts par to, kā mūsdienu ģimenes modeli un morāli maina fakts, ka viens no mīlošajiem laulātajiem dzīvo Latvijā, bet otrs ilgstoši mīt citā zemē.

Plkst.18 klausītājiem un interesentiem Dailes teātra Pagraba telpā tiks piedāvāta luga vēsturiskās un politiskās dramaturģijas cienītājiem. Daiņa Grīnvalda "Mīlestība un Nodevība" ir pēc Andra Grūtupa grāmatas "Tiesāšanās kā māksla" motīviem tapusi vīzija par izšķirošajiem pavērsieniem Latvijā un Latvijai laikā no 1918.gada novembra līdz 1919.gada novembrim.

Šajā lasījumā klātesošajiem būs iespēja iejusties Kārļa Ulmaņa, Andrieva Niedras, Jāņa Baloža, Jukuma Vācieša, Ļeņina, Rīdigera fon der Golca un citu vēsturisko personāžu ādā.

Gan lasījuma gaitā, gan pēc tā dalībniekiem būs iespēja diskutēt gan ar lugu autoriem, gan savā starpā. Pēc lasījumiem interesentiem būs iespēja arī iegūt lugu tekstus ar autora autogrāfu.

Biļetes uz lasījumu cikla "Kopā lasām jaunākās latviešu lugas" pasākumiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv".

Lugu lasījumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ziņu sagatavoja:
Aila Ādamsone LETA

Tagi: Lugu lasījumi