Trešdien, 2.februārī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums "Vadonība un demokrātija" – saruna par vadonības problēmu un tās atspoguļojumu literatūrā.

Pasākumā Saeimas deputāte un filoloģijas profesore Janīna Kursīte stāstīs par Kārļa Ulmaņa cildinājumiem 1930.gadu otrās puses latviešu literatūrā. Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekciju kuratore Ilona Miezīte, balstoties uz muzeja krājuma materiāliem, runās par radošās inteliģences opozīciju Ulmaņa vadonībai. Bijušais Saeimas deputāts Arvīds Ulme, kurš daudz laika veltījis sadarbībai ar Baltkrieviju, dalīsies savos novērojumos par Aleksandra Lukašenko fenomenu un tā izpausmēm mūsdienu baltkrievu literatūrā.

Jau folklorizējies ir Vinstona Čērčila teiciens: "Demokrātija ir slikta, bet neko labāku cilvēce nav izdomājusi." Popularitāti tomēr nav zaudējušas arī ilgas pēc viena spēcīga vadoņa, kurš spētu nodrošināt valstī "kārtību". Latviešiem jēdziens "vadonis" vispirms saistās ar Kārli Ulmani. Dažkārt viņš tiek salīdzināts ar mūsdienu Eiropas "pēdējo vadoni" – Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Vai šāds salīdzinājums ir pamatots? Pasākums iecerēts kā diskusija par vadonības un demokrātijas, kā arī varas un literatūras attiecībām.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17:30.
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).

Ziņu sagatavoja:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore

Tagi: Pasākumi