2011.gada 27.janvārī plkst.16.00 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā (bērnu bibliotēka "Vecliepājas Rūķis", Malkas iela 4, 3.st.) notiks literārs pasākums "Kultūras mijiedarbība mūsdienu dažādajā pasaulē".

Sarīkojumā tiks atvērts izdevums "Uz mūžu zaudētā dzimtene. 1939.gads Latvijā un Liepājā" (autores – Lāsma un Silvija Ģībietes). Klātesošajiem būs iespēja iepazīties ar tulkotājas Silvijas Ģībietes ieguldījumu latviešu un aizrobežu literatūras popularizēšanā. Pasākumā piedalīsies autores Lāsma un Silvija Ģībietes, dzejnieks Modris Zihmanis, Dr.philol. Edgars Lāms, aktieris Jānis Dreiblats, mūziķes Dita Barona un Beata Zariņa – Blaščinska.


Par grāmatu


Grāmatas autores ir Latvijas Rakstnieku savienības biedre, tulkotāja Silvija Ģibiete un Rietumungārijas Universitātes lektore, publiciste Lāsma Ģibiete. Jauno izdevumu "Uz mūžu zaudētā dzimtene. 1939.gads Latvijā un Liepājā" laidusi klajā Rietumungārijas Universitātes (NymE SEK) Urālistikas katedras izdevniecība sērijā “hEUréka”. Grāmatas uzmanības centrā – vācbaltiešu izceļošana no Latvijas uz Vāciju 1939.gada nogalē, paklausot Ā.Hitlera aicinājumam. Grāmatas galvenie varoņi ir Liepājas vācbaltieši, konkrēti cilvēki un viņu likteņu. Autores grāmatā analizē, kā minētā vēstures lappuse attēlota latviešu literatūrā un mākslā.


Darba izdošanu atbalstījusi Rietumungārijas Universitātes Zinātniskā komiteja.

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja

Tagi: Grāmatu atvēršana