Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar O.Vācieša muzeju 2011.gadā turpina iesākto valodas vakaru ciklu "Un es tieši gāju vārdu meklēt" O.Vācieša muzejā (Rīgā, O.Vācieša ielā 19). Pasākumi notiks katra mēneša pēdējā trešdienā plkst. 18:00.

Tiekoties ar dzejniekiem, rakstniekiem un tulkotājiem, sarunu galvenais temats – valoda un literatūra laikmetu griežos, valoda kultūrvēsturiskā skatījumā.


21.gs. arvien vairāk apzināmies, ka valoda ir ne tikai tautas gara un vienotības simbols, bet arī kultūras vērtība. Daiļliteratūrā valoda veic īpašu uzdevumu kā satura atklāsmes un īstenības mākslinieciskās atveides līdzeklis.


Kā atspoguļot mūsdienu sarežģīto laiku un cilvēku pasaules izpratni poētiskajā, emocionāli ekspresīvajā – daiļliteratūras valodā? Kā mūsdienu domāšanas īpatnības izpaužas valodas līdzekļu izmantojumā? Ko nozīmē autora valodas individualitāte? Kā saprotam daiļliteratūras valodas individuālo normu pretstatā (vai saistībā ar) gramatisko valodas normu? Ko īsti valodā nozīmē "literārs" un "neliterārs"? Kā vārda brīvība izpaužas daiļliteratūrā, kāda ir daiļdarba valodas vieta un loma latviešu valodas sistēmā? Tie ir tikai daži valodas un literatūras krustpunkti, par kuriem tiks runāts valodas vakaros.


2011. gadā paredzētās tikšanās


26.janvāris    Uldis Bērziņš
23.februāris    Māra Zālīte
30.marts    Amanda Aizpuriete
27.aprīlis    Guntars Godiņš
25.maijs    Lelde Stumbre
29.jūnijs    Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks
27.jūlijs    Liāna Langa
31.augusts    Kārlis Vērdiņš
28.septembris    Leons Briedis
26.oktobris    Inese Zandere
30.novembris    Anna Žīgure un Juka Rislaki
28.decembris    Andris Kolbergs

Satiksme: 10.tramvajs, 25.autobuss līdz pieturai Arkādijas parks, vilciens līdz Torņkalna stacijai.


Ieeja bez maksas.


Uz tikšanos valodas vakaros "Un es tieši gāju vārdu meklēt"!

Ziņu sagatavoja:
Velga Līcīte
Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja

Tagi: Tikšanās ar autoriem