Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL) sadarbībā ar SEB banku oficiāli ir atklājusi pieteikšanos Ēnu dienai, kura notiks šī gada 16.februārī. Pieteikšanos var veikt mājas lapā www.enudiena.lv.

Visi skolēni, kuri būs pieteikušies www.enudiena.lv kādā no ēnu devēju piedāvātajām vakancēm un tiks apstiprināti, 16.februārī varēs sekot līdzi savas izvēlētās profesijas ēnu devēja ikdienas gaitām.

Pieteikšanās Ēnu dienai ir process, kurā konkursa kārtībā tiek atlasīti atbilstošākie skolēni ēnu devēju pārstāvēto profesiju amatiem. Bieži vien uz vienu ēnu devēja darba vietu piesakās vairāki desmiti skolēnu, tāpēc ir ļoti svarīgi pieteikšanos ēnu devējiem un ēnām veikt pēc iespējas ātrāk. Šogad uzņēmumi un organizācijas varēs pieteikties līdz 8.februārim, bet skolēni - līdz 10.februārim.

Lai jau šobrīd dotu iespēju skolēniem un ēnu devējiem dalīties iepriekšējo gadu iespaidos par gūto pieredzi Ēnu dienās, JAL izsludina "Veiksmes stāstu" konkursu, aicinot līdz 2011.gada 30.janvārim ikvienu Ēnu dienas dalībnieku - skolēnu vai Ēnu devēju, iesūtīt elektroniski īsu aprakstu par spilgtākajām atmiņām. Konkursa nolikums un darbu iesniegšanas kārtība pieejama www.enudiena.lv. Labākā darba autors saņems Zelta vakanci - iespēju izvēlēties sev vēlamo Ēnu vakanci, kuru, vai tai līdzvērtīgu, ārpus konkursa nodrošinās JAL. Pārējiem konkursa dalībniekiem - dāvanas no Fantasy park, Dailes teātra un SEB Studenta bankas.

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement - Latvija izpilddirektore, Jana Jakovļeva: "Mēs ticam, ka tikšanās ar veiksmīgiem un uz sasniegumiem motivētiem uzņēmējiem, nozaru ekspertiem un valsts iestāžu vadītājiem palīdzēs skolēniem iepazīt dažādas nozares un atbilstoši sagatavoties darba gaitām. Mēs vēlamies palīdzēt skolēnam ne vien izvēlēties nākotnes profesiju, bet arī ļaut saprast, kurā darbības jomā, nozarē skolēns vēlas sevi nākotnē pilnvērtīgi realizēt. Ēnu diena iedvesmo skolēnus sasniegt augstāko rezultātu iecerētajā darbības jomā!"

2010. gada Ēnu dienā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - vairāk, kā 400 uzņēmumi un organizācijas, piedāvājot skolēniem vairāk kā 7 500 ēnu devēju vakances, savukārt skolēnu skaits Ēnu dienas mājas lapā www.enudiena.lv pieauga līdz 8 300. Patiesais dalībnieku skaits, kuri piedalījās Ēnu dienā bija vēl lielāks, jo daļa skolēnu uzrunāja uzņēmumus patstāvīgi. Populārākās Ēnu dienas vakances bija uzņēmēji, kā arī piloti un stjuarti, politiķi, ārsti, fotogrāfi, aktieri.

Šī ir jau vienpadsmitā reize, kad Junior Achievement - Latvija rīko Ēnu dienu Latvijā - skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu pasākumu, kura uzdevums ir iedvesmot skolēnus, lai viņi uzdrīkstas un grib vairāk sasniegt savā dzīvē.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet viens no Ēnu dienas uzdevumiem ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes profesijā.

Ziņu sagatavoja:
Jānis Grandāns
Biedrības "Junior Achievement-Latvija" mārketinga vadītājs

Tagi: Ēnu diena