13.janvārī, plkst.18.00 Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, O.Vācieša ielā 6a) notiks dzejnieka 135.jubilejai veltīts pasākums "Sirds varā".

Tāpat - "Sirds varā" - J.Akuraters nosauc arī savu piekto dzeju grāmatu, kas iznāk 1911.gada nogalē "Dzirciemnieku" izdevumā.

Šogad kopš krājuma iznākšanas aprit 100 gadi, un dzejnieka 135.dzimšanas dienas vakars Jāņa Akuratera muzejā ir iecerēts "sirds varas" zīmē, jo, kā savulaik rakstīja Kārlis Krūza: "Sirds vara ir vienīgā, kurai padodas Akuraters. Sirds varā viņš atradies arvienu."

Dzejnieka jubilejas vakarā skanēs pirmatskaņojums - Ieva Akurātere dziedās dziesmas ar sava vectēva brāļa Jāņa Akuratera vārdiem. Dziesmu autori un aranžētāji ir Gatis Zvirgzdiņš, Juris Riekstiņš un Gints Šteins.

Muzeja teātra pulciņa "Kolumbīne un Arlekīns" dalībnieki runās dzeju no krājumā "Sirds varā", savukārt Maijas Burimas, Mairas Valteres un Simonas Sofijas Valkes literatūzinātniskās etīdes iepazīstinās klausītājus ar to kultūrvēsturisko kontekstu un poētisko stilu, kāds valdīja pirms 100 gadiem, kad tapa šis Jāņa Akuratera krājums.


Lasīt vairāk par pasākumu memorialiemuzeji.lv

Ziņu sagatavoja:
Sandra Zobena
Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

Tagi: Dzejas lasījumi, Jānis Akuraters