5.janvārī interneta vietnē www.fotokvartals.lv darbu sācis jauns portāls par fotogrāfiju - FK, kas iznāks drukātā žurnāla "Foto Kvartāls" vietā.

www.fotokvartals.lv regulāri tiks ievietoti materiāli par norisēm fotogrāfijas jomā Latvijā un pasaulē: intervijas un autoru portfolio, recenzijas par izstādēm un grāmatām, blogi par notikumiem fotogrāfijā, kultūrpolitikā un sabiedrībā. Tāpat FK varēs lasīt profesionāļu padomus par foto kamerām, tehniku un fotoattēlu noformēšanu. Lasītājiem būs iespēja arī diskutēt forumā un piedalīties konkursos. Tā kā fotogrāfija mūsdienās ir izplatītākais un pieejamākais medijs, portāla veidotāji uzskata, ka Latvijā mūsdienīgs, daudzpusīgs un interesants fotogrāfijas medijs ir ne tikai dzīvotspējīgs, bet arī ārkārtīgi nepieciešams šajā vizuālās piesārņotības laikmetā.

FK galvenais redaktors ir fotogrāfs un žurnālists Arnis Balčus. Portāla saturu veidos pazīstami fotogrāfi, sociologi, teorētiķi un kritiķi, kā piemēram, Ivars Grāvlejs, Reinis Hofmanis, Vilnis Vējš, Sergejs Kruks, Raimo Lielbriedis, Elīna Ruka, Gatis Rozenfelds un daudzi citi. Ar laiku FK materiālus veidos arī ārvalstu autori. FK vismaz sākotnēji būs tikai latviešu valodā.

FK ir žurnāla Foto Kvartāls pēctecis. Foto Kvartāls no 2006. līdz 2010.gadam iznāca kā drukātais žurnāls, taču finansiālu apsvērumu dēļ SIA "Neputns" no tālākās žurnāla izdošanas atteicās, un Foto Kvartāla zīmolu pārņēma biedrība "KultKom".

FK finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ziņu sagatavoja:
Arnis Balčus
FK galvenais redaktors
www.fotokvartals.lv
www.fkmagazine.lv