Pašā Valsts svētku priekšvakarā Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma vērtīgu dāvinājumu no jelgavnieka Normunda Reča - digitalizētu senās Jelgavas attēlu kolekciju.

Kā zināms, pilsēta tika smagi nopostīta abos pasaules karos, īpaši pēdējā, un mūsdienās kādreiz skaisto pilsētu var aplūkot vien attēlos. Kolekcijā ir daudz neparastu un neredzētu atklātņu un pastkaršu ar sveicieniem no Jelgavas. Kā stāsta kolekcionārs, tās šodien atrodamas vairākās pasaules malās, kur tās savulaik aizsūtītas. Šajās kartītēs parasti attēlotas pilsētas skaistākās un ievērojamākās celtnes, pilsētas skati, baznīcas, tilti un citi ievērojami objekti, bieži vien oriģinālos rakursos un salikumos.


Bibliotēkas krājumā tagad ir ap 2000 ieskenētu attēlu no Normunda Reča privātkolekcijas. Priekšā liels darbs to sakārtošanai, aprakstīšanai un ievadīšanai novadpētniecības datu bāzē, pievienojot meklēšanai nepieciešamos priekšmetus, tematus, personvārdus, vietu un objektu nosaukumus utt..


Pašlaik tīmeklī Normunda Reča kolekcijas attēlu galerijas var redzēt Zemgales Ziņu portālā www.zz.lv (Vecā Jelgava) un  www.draugiem.lv .

Ziņu sagatavoja:
Dagnija Avota
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka
Tālr.: 63007747
www.jzb.lv