BIBLIOTĒKAS DIENA DZĪVĒ 2015

Šogad bibliotēku nedēļas ietvaros  24.aprīlī notiek vienas darba dienas iemūžināšana rakstos un foto „Bibliotēkas diena dzīvē”

Esmu atnākusi ātrāk, lai līdz darba dienas sākumam pagūtu uzkopt telpas. Iepriekšējās trīs dienas bibliotēku nedēļas ietvaros skolēniem notika Olimpiskās dienas. Skolēni ierodas pēc stundām, pasākums sākas 16.30 un noris līdz darba dienas beigām.

Ieskrien steidzīga lasītāja. Mājā printeris sabojājies, bet dokumentus nepieciešams izprintēt. Veicam to.

Ieslēdzu datorā darba programmu „Alise” un diena var sākties.

Klāt regulārais ik rīta bibliotēkas apmeklētājs Māris Dzenis:

 

„Nāku katru dienu regulāri pēc avīzēm un žurnāliem.

 Šodien arī esmu atnācis”

 

 Ienāk Ilga Kaupuža:

 „Esmu ceļa jūtīs! Lidoju gan tiešā, gan pārnestā  nozīmē. Uz Angliju. Tāpēc ļoti liela nepieciešamība pēc angļu valodas sarunu vārdnīcas. Liels paldies!

 

 

Sakārtoju bibliotēkas dienasgrāmatu. Izdaru ierakstus par bibliotēkas lietotāju, apmeklētāju un izsnieguma skaitu iepriekšējā dienā. Grāmatu svētkos Apē nopirku jaunas grāmatas. Strādāju ar tām, lai lasītājiem varētu piedāvāt jaunāko .

Ienāk Maija Zariņa:

„Kā ik dienu apmeklēju bibliotēku, lai iepazītos ar avīzēm un žurnāliem,

apmainītu izlasītās grāmatas, arī šodien. Nāku bieži.”

 

  Lasītāja Anda Šneidere:

         „Bibliotēku apmeklēju gandrīz katru dienu.  Šodien izmantoju datoru, lai izlasītu jaunākās ziņas, pārbaudīju savu e-pastu. Atnesu izlasīto, paņemu vietā ko citu. Uz vietas   izlasu jaunās avīzes. Minu krustvārdu mīklas,  izmantoju enciklopēdijas, meklēju atbildes arī internetā”.

 

Ienāk Valentīna Čevere:

„Uz Zeltiņu bibliotēku nāku jau ilgus gadus un esmu ļoti pateicīga mūsu bibliotekārei par sirsnību un arī palīdzību lasāmvielas izvēlē. Paldies!”

 

Jaunu lasāmvielu paņemt ienāk Harita Kauliņa:

 „Vai tad vēl varbūt labāka vieta kā bibliotēka, kur  tevi sagaida laipni ar jaunākajiem piedāvājumiem. Liels paldies!”

 

Harita, Maija un Anda ir vienas no aktīvākajām bibliotēkas atbalstītājām ik vienā pasākumā, kas notiek bibliotēkā uz vietas, kā arī citos  pasākumos, kur piedalās Zeltiņu bibliotēka.

 

Puse dienas aizskrējusi nemanot. Pastnieks atnesis jaunās avīzes un žurnālus. Piektdienās to ir visvairāk. Jāievada Alisē, jāsalīmē svītrkodi, lai lasītāji, kuri lasa uz vietas, var ar tām iepazīties.

 

No Strautiņu skolas šodien skolēni atbrauc ātrāk, esot talkojuši. Tas nozīmē, ka tūliņ klāt ir pirmie datorlietotāji: Kristers, Niks un Kristaps.

 

Kādam no bibliotēkas apmeklētājiem nepieciešams apdrošināt traktoru, citam nomaksāt internetbankā rēķinus par izlietoto elektrību un Lattelecom  dekoderu. Ar manu palīdzību visu paveicam.

 

Pēc grāmatas ienāk Uvis Pavārs, kurš mācās Beļavas pamatskolā, bet brīvdienas pavada mājās Zeltiņos. Vēlāk nākšot arī pie datora.

 

Sāku gatavoties 30.aprīļa pasākumam. Paredzēts jauno grāmatu apskats un „Latvijas gada monēta 2014” noslēguma pasākuma Rīgā iespaidi. Letonikas rīkotajā spēlē "Izzini Latvijas monētās  iekaltās kultūrzīmes kopā ar letonika.lv!" piedalījās un balvā vienu no sešām 2014. gada eiro kolekcijas sudraba monētām ieguvusi zeltiniete Harita Kauliņa.

 

Datorus izmanto Einārs Teteris, Teodors Pavārs, Džeina Pavāre, Jānis Jansons. Ar savu datoru pie interneta atnācis Ilgmārs Ločmelis. Plkst 17.00 nomainās pēdējie datorlietotāji Arvis un Adrians Šuksti.

 

Visas darba dienas garumā bibliotēku apmeklējuši 20 pagasta iedzīvotāji. Katrs nācis ar savu vēlmi un ieceri. Labie vārdi, kuri tika ierakstīti atsauksmju un ierosinājumu burtnīcā, liek domāt, ka bibliotēkas apmeklējums viņiem nav bijis veltīgs. Cerot uz tikpat jauku sadarbību turpmāk

                    Agita Žīgure, Zeltiņu bibliotēkas vadītāja

Adrese

Tērces-10, Zeltiņi, Zeltiņu pag., Alūksnes nov., LV-4345

Kontaktinformācija

Darbalaiks

  • P:-
  • O:09:00-18:00
  • T:09:00-18:00
  • C:09:00-18:00
  • P:09:00-18:00
  • S:09:00-13:00
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv