LNB digitālā bibliotēka aicina izmantot jaunos e-pakalpojumus

Vēsturisko karšu pārlūkošana

Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas

Portāls piedāvā jaunas iespējas latvijas karšu izpētei:vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem. Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17.gs. sākuma līdz mūsdienām- senās livonijas kartes, latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētas plāni.

http://kartes.lndb.lv/

Lasāmkoks

Elektroniskā biblotēka bērniem

Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšans veicināšanu. Katrai vecuma grupai-pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie- ir atšķirīgs bērnu grāmatu mākslinieka R.Pētersona izstrādāts dizains

www.lasamkoks.lv

www arhīvs

Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu

Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas savāktas no 2008.gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

http://webarhivs.lndb.lv/

Grāmatu portāls

Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā

Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu- vairāk kā 1.5 miljonu lappušu- gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

http://gramatas.lndb.lv/

Periodikas portāls

Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus

Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu- vairāk nekā 2.5 miljonu lappušu- gan Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī. daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt drusku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskajā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

www.periodika.lv

Raksti Latvijas presē

Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950.gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumos, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāzē ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

http://ej.uz/analitika

 

Tagi: digitālā bibliotēka