Filozofes Ievas Plūmes vārds latviešu literatūrā ir jau pazīstams, jo vairākos preses izdevumos publicēti viņas īsprozas darbi. I. Plūme ar savu darbu lasījumiem piedalījusies ikgadējos Prozas lasījumos 2007. un 2008. gadā.
Apgāda Zvaigzne ABC rīkotajā konkursā “Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” I. Plūme piedalījās ar garstāstu “Tauriņpasaule”, ar ko izpelnījās žūrijas atzinību.
Garstāsta galvenajai varonei Danai ir četrpadsmit gadu, viņa mācās kādā no Rīgas skolām un savā ģimenē ir vienīgā atvase. Nejauši viņai rodas iespēja kļūt par audzēkni modeļu aģentūrā, un kopš tā brīža meitenes dzīve iegūst jaunas, vilinošas krāsas. Danai paveicas, un viņai rodas izdevība doties uz Itāliju. Vienā no fotosesijām Dana aizraujas un nokļūst divdomīgā situācijā, kas gan pašai pusaudzei, gan viņas ģimenei sagādā pamatīgas nepatikšanas.
Stāstītāja ir pati Dana, un pusaudzei raksturīgā stilā viņa atklāj ne tikai modeļu darba aizkulises, bet arī sevi. Viņa tikai pamazām sāk saprast, ka iedomātā modeļu tauriņpasaule prasa pielāgoties, piekāpties, atteikties, lai saglabātu savu “es” un vienlaikus izvirzītos priekšplānā.
Stāsta beigas ir atvērtas un neviennozīmīgas: Dana sāk jaunu posmu savā dzīvē, un var tikai minēt, kā viņai veiksies.
Garstāsts “Tauriņpasaule” ir rakstīts pusaudžiem, jo viņiem ir nozīmīgas tādas dzīves vērtības kā draudzība, konkurence, godīgums, uzdrošināšanās. Taču I. Plūmes darbs būtu izlasāms arī vecākiem un skolotājiem, lai labāk izprastu padsmitgadniekus.
I. Plūmes garstāsts “Tauriņpasaule” izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Tagi: Bērnu žūrija 2010, Grāmatas bērniem un jauniešiem