Austrāliešu rakstnieces Soņas Hartnetas (1968) literārais talants uzplauka agri - viņas pirmā grāmata tika publicēta jau piecpadsmit gadu vecumā. Hartneta ir saņēmusi daudz literāru apbalvojumu, tai skaitā "Guardian Children's Fiction Prize" (2002) un Astridas Lindgrēnes prēmiju (2008). "Rēgu bērns" ir poētisks stāsts par Medijas dzīves līkločiem - no bērnības līdz pat sirmam vecumam. Meklējot atbildi uz jautājumu - kas pasaulē ir visskaistākais? -, Medija izbrauc tālas zemes un iepazīst svešus ļaudis, tomēr atbildi tā arī neatrod. Kādu dienu meitene pludmalē sastop Spalvi - neredzēti daiļu jaunekli, kas vairāk par visu mīl brīvību. Aizkustinošs stāsts par mīlestību, cerībām, vilšanos un dzīves piepildījuma meklējumiem. No angļu valodas tulkojusi Amanda Aizpuriete. Sanas Šulces mākslinieciskais noformējums.
 
Dažas atsauksmes:
 

1) Sirreāls stāsts par cilvēka dziņu neremdināmajām aukām. Par šo grāmatu nevar teikt - patika vai nepatika, šī grāmata liek tai dzīvot līdzi, aicina tiekties ieklausīties sevī. Ieteiktu to izlasīt dzīves baudītājiem - tādiem, kas ir jau sapratuši, ka dzīve pati par sevi ir vērtība, vai arī tādiem, kuri to vēl tikai meklē.

 

2) Grāmata ir ļoti veiksmīgi un viegli uzrakstīta, jo ir ļoti aizraujoša un viegli lasāma. Izlasot šo grāmatu ir vēl ilgu laiku ko padomāt. Ieteiktu izlasīt jebkuram, kurš pēc tam ir gatavs par izlasīto padomāt.

 

3) Grāmata atgādina tās, ko sarakstījis Paulu Koelju. Kaut arī kādā brīdī ar galveno varoni bija grūti identificēties un tas tādēļ kļuva nepārliecinošs, kopumā tēliem dzīvot līdzi ir ļoti viegli, tāpat arī uztvert sniegtās atziņas. Ļoti patika grāmatas beigas, tāpat arī Matildes ceļojumi, tāds vieglums un brīvība, kaut runāts tiek par nopietnām lietām! Būtu jāizlasa Koelju cienītājiem visos vecumos, kā arī visiem tiem, kas vēlas kaut ko netveramu, mazliet nesaprotamu un tāpēc skaistu.

Tagi: Bērnu žūrija 2010, Grāmatas bērniem un jauniešiem