Noslēdzies Valsts lasīšanas veicināšanas projekts "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija - 2012". Tajā piedalījās arī 25 Stirnienes bibliotēkas eksperti, kuri lasīja un vērtēja jaunākās grāmatas.

  Šogad lasīšanas maratonu uzsāka 27 eksperti, bet izturības līdz galam  pietika 25 dalībniekiem. Pirmo gadu tika piedāvāta grāmatu kolekcija vecākiem. Arī vecāku grupā piedalījās 3 eksperti. Grāmatas kopumā vērtētas kā labas, bet vairāk gribētos lasīt latviešu autoru darbus.

     Stirnienes bibliotēkas lasīšanas ekspertu vērtējumā 1.-2.klašu grupā uzvarētājas grāmatiņas bija Petiška E. un Milers Z. "Kurmītis un bikses", Štefensmeijers A. Līzelotei nenāk miegs" un  Gulbe E. "Koko un Riko"; 3.-4.klašu grupā: Kerenens M. "Nozagts oranžs divritenis", Ložiņskis M. "Būtnes bēg" un Nopola S. "Salmenīte un čībiņa"; 5.-7.klašu grupā: Rungulis M. "Nekrietnais Alfrēds", Rūmnieks V. "Atnācēji" un Regers R., Grunere Dž. "Emīlija dīvaine: pazaudētās dienas"; 8.-12.klašu grupā: Kuipere A. "Dzīve uz ledusskapja durvīm", Eņģele I. "75 dienas" un Šepetis R. "Starp pelēkiem toņiem". Vecāku žūrijā par labākajām grāmatām tika atzītas Sjerra i Fabra, Džordi "Kafka un ceļojošā lelle" un Hedons M. "Savādais atgadījums ar suni naktī".

     Pasākuma noslēgumā lasīšanas eksperti saņēma dāvaniņas un atzina, ka ar lielu interesi gaidīs nākamo lasīšanas maratonu.

Ziņu sagatavoja:
Ināra Kasparāne

Tagi: bērnu žūrija