Arī šogad Valkas novada Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā apmeklētājiem ir iespēja piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija 2010”, lasīt jaunākās grāmatas un sniegt savu vērtējumu par tām. Katrā vecuma grupā lasītājiem vērtēšanai tiek piedāvātas sešas grāmatas, trīs no tām ir iespējams aizvietot ar grāmatām no citas vecuma grupas kolekcijas.

      1.-2.klases skolēniem (gaidīsim arī pirmsskolas vecuma bērnus kopā ar mammām, tētiem, vecvecākiem) tiek piedāvātas jaukas, krāsainas grāmatiņas. Viena no tām ir  Sergeja Kozlova grāmata „Ezītis miglā”, kura uzrunās arī daudzus vecākus.

Izzinoša ir Jura Zvirgzdiņa grāmata „Pele, Punkts un Gūtenbergs”. Rakstnieks pasakas formā stāsta par ābeces tapšanu, grāmatu iespiešanu un izgudrotāju Gūtenbergu.

        Trešās un ceturtās klases bērnus vienaldzīgus neatstās Žaka Frīnsa grāmata „Skolotājs Jāps var visu”. Kurš gan negribētu sev tādu skolotāju kā skolotājs Jāps? Visi zina, ka viņš ir pats labākais, taisnīgākais, jautrākais un mīļākais skolotājs pasaulē! Grāmatā „ Koralīna” autors Nīls Geimens stāsta par drosmīgu, attapīgu meiteni, kura spēj izglābt savus vecākus. Skolēni varēs izlasīt grāmatu par lāci Bruni, Ievas Samauskas dzejoļu grāmatu „Pilsēta no A līdz Z”, Māras Cielēnas aizraujošo grāmatu „ Ērmiņu ceļojums”, kurā Jabūts un Janebūts iekļūst dažādos notikumos.

        5.-7. klašu skolēnus bibliotēkā gaida grāmata par Mareku Vasarraibumiņu, kas mistiskā kārtā pazūd. Zēna meklēšanā iesaistās detektīvi. Igauņu rakstnieks Andruss Kivirehks mums piedāvā sirsnīgu grāmatu par Sirli un Sīmu, par viņu sapņiem un noslēpumiem. Noslēpumi, detektīvstāsta elementi ir Māra Runguļa grāmatā „Kaķu ģenerālis”.

         Čaklākie lasītāji būs jau izlasījuši Sūzenas Kolinsas grāmatu „Bada spēles”. Tā ir viena no Bērnu žūrijas kolekcijas grāmatām, kura jālasa 8.-9. klašu skolēniem. Skolēnus gaida Lauras Dreižes grāmata „Pūķa dziesma”, kurā ir daudz aizraujošu piedzīvojumu. Megijas Stīvoteras grāmatas „Lamento” galvenā varone ir 16-gadīgā Dīrdre Monogana. Viņa ir brīnumaini talantīga mūziķe. Jauniete uzzina, ka ir arī āboliņroce - tā, kura spēj saskatīt fejas. Par mūsdienu jauniešu savstarpējām attiecībām ir rakstīts latviešu autores Ievas Plūmes grāmatā „Tauriņpasaule” un Annas Strautnieces grāmatā „Severīna” .

          Ja esi 1.-9.klašu skolēns un tev patīk lasīt, iesaisties Bērnu žūrijā un kļūsti par bērnu žūrijas ekspertu!