Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiks no 8. līdz 14. novembrim, kad vairāk nekā 2000 institūcijas no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm pārlapos vairākus Ziemeļvalstu autoru darbus. Šī gada tēma ir „Teiksmainie Ziemeļi” un izvēlēto daiļdarbu pamatā ir fantāziju rosinošas darbības un maģiskais reālisms.

Vairāk nekā 1000 gadus senais īslandiešu „Vecās Edas Zintnieces pareģojums“, kuru latviešu valodā tulkojis Uldis Bērziņš, tiks pretstatīts mūsdienu modernajiem tekstiem. Latvijas bibliotēkās lasītāji iepazīsies ar dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas (Lene Kaaberbøl) darbu „Kauninātājas meita”, izdots 2004. gadā apgādā “Zvaigzne ABC” un atmiņā atsauks Kārļa Skalbes tēlojumu „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”. Mazie lasītāji iepazīsies ar leduslācēnu Illi no Grenlandes, par kura dēkainajām gaitām grāmatu “Leduslācēns Ille” uzrakstījis Ivars Sīlis, izdota 2009. gadā apgādā “Zvaigzne ABC”. 

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā šīs nedēļas ietvaros notiks dažādu pasākumu cikls. Lasīsim igauņu tautas pasakas „Ziemeļu nezvērs”. Pēc  lasījumiem bērni ilustrēs pasaku un zīmējumi tiks izlikti izstādē. 19.novembrī pie mums ciemosies Valgas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre un bērni.

Līdzīgs pasākums notiks arī Valgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā. Kolēģes lasīs latviešu tautas pasaku „Laimes putns” un bērni šo pasaku ilustrēs. Ekskursijā uz kaimiņpilsētu Valgu esam plānojuši doties 12.novembrī.

8.novembrī plkst.16:30 notiks grāmatas „Leduslācēns Ille” lasījums.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros būs aplūkojamas arī vairākas izstādes. Viena no tām būs veidota sadarbībā ar Valgas Bērnu literatūras nodaļu. Izstādes nosaukums „Ar grāmatas palīdzību katram lasītpratējam ir dotas tiesības un iespēja ieiet gudrības karaļvalstī. (S.Smails). Izstādē būs izliktas igauņu un latviešu autoru grāmatas bērniem latviešu un igauņu valodās. Viena grāmata būs abās valodās. Tāpat būs arī izstādes, kurās varēs iepazīties ar  ziemeļvalstu autoru darbiem.

Ruta Korpa,

Valkas novada Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja