Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkā 2018. gada pasākumu cikla „Tu esi Latvija!” oktobra  tēma – „Tu esi Tavas valsts rītdiena!”

 

Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājiem oktobrī  piedāvā:

„Latvijai – 100”, literatūras  izstāde,  no 1.oktobra  līdz 31.oktobrim;

 

 „Mūzika – jūtu valoda”, izstāde veltīta Starptautiskajai mūzikas dienai, no 8.oktobra līdz 29.oktobrim;

Sākot no vienkāršas šūpuļdziesmas agrā bērnībā mūzika pavada cilvēku visu mūžu un kā nemanāma   pavadone  ir klāt visās  dzīves norisēs. Emocijas un ķermeni ietekmē dažādas skaņas. Neredzīgiem cilvēkiem ir īpašas attiecības ar skaņām, ar mūziku – tas kurš neredz, ieklausās, sadzird. Sadzird arī dzīves skaņas. Piemēram, kā Larsa Trīra filmā “Dejotāja tumsā” neredzīgā sieviete sev visapkārt  sadzird dzīves mūziku – tā nāk no dabas, skan darbarīku un citu priekšmetu izraisīta. Tāpēc nav nejaušība, ka daudzi neredzīgi cilvēki ir izcili mūziķi.

Izstādē piedāvāti materiāli par neredzīgiem mūziķiem (no materiālu kopas “Ievērojami neredzīgi cilvēki”), grāmatas par mūziku un mūzikas ieraksti no bibliotēkas krājuma dažādām klausītāju gaumēm.

 

„Ar dzidru skatienu raudzīties pasaulē”, tematiska  izstāde, veltīta Pasaules redzes dienai, no 10.oktobra  līdz 30.oktobrim;

 

„Par Latvijas rītdienu domājot: Latvijas uzņēmēji ”, priekšlasījumu cikla „Latvijas leģendārie cilvēki” 8.priekšlasījums 25.oktobrī plkst. 12.00.

Tas, kurš nopietni domā par rītdienu, jau šodien dzīvo labi un pareizi.” (Ernesakss)

 

Atgādinām, ka vērienīgāko notikumu mūsdienu Latvijas vēsturē – valsts simtgadi 2018.gadā Rēzeknes filiālbibliotēka atzīmē ar pasākumu ciklu „Tu esi Latvija! ”, kur visa gada garumā katram mēnesim tiek izvēlēta sava tēma, un priekšlasījumu ciklu „Latvijas leģendārie cilvēki”.

Pasākumos iespējama fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā.