No 8.septembra līdz 22.septembrim Rēzeknes filiālbibliotēkā var aplūkot izstādi „Septembra ievērojamie jubilāri’, kura iepazīstina ar literātu Vladimira Kaijaka (85) un Agatas Kristi (125) daiļradi.

Latviešu rakstnieks Vladimirs Kaijaks (līdz 1959. gadam Kārlis Laimonis Lazdovskis, no 1959. gada līdz 1970. gadam Kārlis Bendrups, kopš 1970. gada vārda un uzvārda vietā lietoja pseidonīmu) dzimis 1930. gada 2. septembrī Cēsīs, miris 2013. gada 12. septembrī. V.Kaijaks -  daudzu stāstu, noveļu, romānu, kriminālstāstu, kinoscenāriju autors. Lielu popularitāti iemantojusi  Kaijaka tetraloģija („Enijas bize”, „Zem Marsa debesīm”, „Nārbuļu dēli”, „Mantinieki”), pēc kuras tika uzņemts seriāls „Likteņa līdumnieki” -  dziļi patiess un saistošs vēstījums par latviešu traģisko mūžu XX gadsimtā.

Agata Kristi (dzimusi 1890. gada 15. septembrī Devonā, Anglijā, mirusi 1976. gada 12. janvārī Oksfordšīrā, Anglijā) tiek dēvēta par „kriminālromānu karalieni”. Ir rakstījusi arī romantiskus stāstus ar pseidonīmu Mērija Vestmakota. Pazīstamākie A. Kristi detektīvromānu varoņi ir Erkils Puaro un Džeina Mārpla. A. Kristi ir sarakstījusi 68 romānus, 17 lugas un vairāk nekā 100 stāstus, kas tulkoti 103 pasaules valodās. Kristi romāni ierindojas visvairāk pārdoto literatūras darbu saraksta 3. vietā tūlīt aiz Bībeles un Viljama Šekspīra darbiem.

Izstāde piedāvā grāmatas dažādos formātos – gan parastajā iespiedrakstā, gan ieskaņotas magnetafona kasetēs un CD MP3. Nepieciešamo informāciju par septembra slavenībām bibliotēkā  iespējams izprintēt arī braila rakstā

Ziņu sagatavoja:

Ināra Zeltiņa

Tagi: Izstādes