Līdz 29.janvārim aicinām iepazīties ar grāmatu izstādi “55 un 2×55″, kura veltīta latviešu rakstniecēm Gundegai Repšei 55. dzimšanas dienā un Annai Saksei 110. jubilejā.

Gundega Repše ir pazīstama latviešu rakstniece un žurnāliste. Galvenokārt viņa ir romānu, īso stāstu, eseju, literatūras un mākslas kritiku un publicistisku rakstu autore. "Literatūra kā dzīvesveids manī rada izglābšanās sajūtu", tā Gundega Repše.

Lielāko popularitāti Anna Sakse ir guvusi ar sava daiļrades pēdējā posma darbiem – literārajām pasakām. Tieši tādēļ viņa ir pazīstama kā Latvijas pasaku karaliene. Vairāku paaudžu bērni ir uzauguši, klausoties un lasot Annas Sakses pasakas “Čitas burtnīca”, “Kā zaķis brauca uz Rīgu pēc skābu kāpostu sēklām”, “Laimes kalējs”, “Puķu zirnītis”, “Zāles stiebrs” un citas. Filozofiskās “Pasakas par ziediem” joprojām turpina uzrunāt un aizraut pieaugušos lasītājus. To krāšņā valoda un spilgtā tēlu galerija rosina pārdomas par cilvēka dzīves līkločiem un rakstura šķautnēm, ko atklāj dramatiski pagriezieni varoņu dzīves ceļā. Annas Sakses spalvai pieder ap 60 pasaku. Viņas darbi tulkoti krievu, igauņu, uzbeku un vācu valodās. "Rakstniekam paliek viņa grāmatas. Kamēr tās lasa, viņš dzīvo", saka Anna Sakse.

Līdz 29. janvārim aicinām  iegriezties mūsu bibliotēkā un iepazīties ar izstādi "55 un 2x55".

Ziņu sagatavoja:

Ināra Zeltiņa

Tagi: Izstādes