No 9.jūnija 2 nedēļas LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkā ir skatāmas ceļojošās izstādes „Bērni krāso suni - pavadoni” un „Gaismas deja Strazdumuižā”.

 

Strazdumuižas internātvidusskolas bērnu un viņu draugu zīmējumi topošā suņa-pavadoņa Olles 1.dzimšanas dienā apceļo Latviju. Šī izstāde tapusi starptautiskās suņu – pavadoņu dienas ietvaros, ko katru gadu Eiropā atzīmē aprīļa pēdējā trešdienā. Līdz šim Latvijā šī diena netika plaši atzīmēta, tāpēc pirmo reizi to organizēja servisa suņu biedrība „Teodors”, kuras darbības mērķis ir veicināt cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā ar servisa suņu palīdzību.

2013.gadā biedrība uzņēmās audžuģimenes pienākumus par vienu kucēnu, lai gūtu pieredzi un attīstītu audžuģimeņu kustību Latvijā. Topošie suņi-pavadoņi dzīvo audžuģimenēs līdz 1 gada vecumam, pēc tam viņi dodas uz skolu, kur 6 mēnešus mācās kļūt par īstu suni-pavadoni. Arī  Olle nu ir nosvinējis savu pirmo dzimšanas dienu, atvadījies no savas audžumammas Anitas un turpmāk mācīsies Somijas suņu-pavadoņu skolā.

Foto izstādē „Gaismas deja Strazdumuižā” redzami Strazdumuižas ciemata iedzīvotāji, darbinieki, notikumi. Strazdumuiža ir īpašs ciemats Rīgas pievārtē, kur dzīvo un darbojas neredzīgi cilvēki. „Fotografēšana ir gaismas pierakstīšana. Cilvēku gaismas un notikumu gaišuma,-” tāds ir šīs izstādes moto.

Izstādes organizē un atbalsta servisa suņu biedrība „Teodors” un Latvijas Neredzīgo biedrība.

Ziņu sagatavoja:
Ināra Zeltiņa

Tagi: Izstādes, Suņi-pavadoņi, Olle