2018. gada 11. maijā plkst. 11.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkā notiks izglītojošs kultūras pasākums “Ebreju tautas un Daugavpils kopīgais stāsts”, kas sniegs iespēju iegūt vērtīgas zināšanas, satikt ievērojamus daugavpiliešus un priecēt dvēseli ar ebreju humora un daiļrades dzirkstīm.


Marks Rotko, Solomons Mihoelss, Oskars Stroks… Tie ir tikai daži ievērojamākie Daugavpilī dzimušie ebreji, kurus pazīst visā pasaulē. Lai iepazīstinātu tuvāk ar šīm un citām izcilām personībām – zinātniekiem, māksliniekiem, kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem, kā arī pastāstītu par ebreju tautas nozīmi Daugavpils pilsētas vēsturē un attīstībā, pasākumā ar lekciju uzstāsies novadpētnieks, pedagogs, vairāku grāmatu autors un muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītājs Josifs Ročko.

 

Josifs Ročko ir pazīstams ar savu nepārspējamo humora izjūtu un māku īstajā brīdī pajokot par ebreju tautu, savukārt par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā – ilggadējiem Latvijas ebreju mantojuma pētījumiem – 2017. gadā viņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

 

Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem piedalīsies arī Grigorija Kagana vadītais Daugavpils ebreju kopienas vokālais ansamblis “Mazl tov”, kura nosaukums tulkojumā nozīmē “Laimi jums”.

 

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

 

Uz tikšanos!