Šogad Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka pievienojas jaukajai Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tradīcijai, aicinot mazliet ilgāk par vienu nedēļu - no 2017. gada 6. līdz 27. novembrim - iepazīties ar ziemeļu kaimiņvalsts simtgadei veltīto literatūras izstādi “Somijai 100!”


Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas (13.11.-19.11.) tēma 2017. gadā ir “Salas Ziemeļvalstīs”, un Somija patiesi var lepoties ar lielu salu bagātību – gan nelielām klinšainām saliņām, t.s. šērām, gar krasta līniju, gan Ālandu salu arhipelāgu, kurā oficiālā valoda ir zviedru valoda, gan mazām ezeru salām, uz kurām somi būvē pirtiņas un brīvdienās mūk no civilizācijas baudīt divvientulību ar dabu.

 

Izstāde “Somijai 100!” piedāvā ar uzziņu literatūras, žurnālu publikāciju un audiožurnāla “Doma” palīdzību tuvāk iepazīt šīs valdzinošās ziemeļvalsts dabu, vēsturi, tradīcijas un interesantākos tūrisma objektus, arī Ziemassvētku vecīša jeb joulupukki dzīvesvietu Lapzemē.

 

Otrajā izstādes daļā savukārt ir eksponēta somu daiļliteratūra parastajā iespiedrakstā un audioformātā: tautas pasakas, Tūves Jānsones grāmatas par Muminu ģimenes piedzīvojumiem, mūsdienu romāni palīdzēs labāk saprast somu kultūru un mentalitāti, arī somu melanholisko humoru, kuru pārstāv tādas audiogrāmatas kā Arto Pāsilinnas “Zaķa gads” un Sisko Istanmeki “Pārāk resna, lai būtu taurenītis’”. Jāatzīmē, ka divas no Latvijas Neredzīgo bibliotēkas krājumā esošajām audiogrāmatām – minēto “Zaķa gadu” un Kari Hotakainena “Ierakumu ceļu” –  ir ielasījis pats grāmatu tulkotājs Matīss Treimanis.

 

Nāciet uz bibliotēku iepazīt tuvāk Somiju tās 100. jubilejā!