2017. gadā aprit 140 gadi latviešu psiholoģiskās prozas meistaram un gleznotājam Jānim Jaunsudrabiņam (1877-1962), kura radītie daiļliteratūras darbi – triloģija “Aija” un bērnības atmiņu grāmata “Baltā grāmata” – ir iekļauti Latvijas Kultūras kanonā.

 

Atzīmējot autora jubileju, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka 2017. gada 20. oktobrī plkst. 13 rīko literāro lasījumu “Lielā pasaule mazā cilvēka acīm”.


Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt amizantus stāstus no Jāņa Jaunsudrabiņa bērnības atmiņu tēlojumu grāmatas “Baltā grāmata”, ko dēvē par vienu no gaišākajiem un poētiskākajiem bērnības atmiņu stāstījumiem latviešu literatūrā. Ieklausoties autora atmiņās par to, kā bija augt un dzīvot mazam latviešu puikam 19. gadsimta nogalē, dalīsimies arī savas bērnības atmiņās, sarunāsimies un minēsim mīklas par agrāko laiku sadzīvi.

 

Pasākumā tiks sniegta arī informācija par rakstnieka un gleznotāja biogrāfijas interesantākajiem faktiem un bibliotēkas krājumā esošajiem darbiem.