Daugavpils 10. vidusskolas paspārnē jau vairākus gadus darbojas kokamatniecības pulciņš, kurā talantīgā skolotāja Vladimira Pipera vadībā dažāda vecuma bērni un jaunieši, nolikuši savus viedtālruņus malā, čakli strādā ar galvu un rokām un izgatavo no koka brīnumainas lietas, atveidojot apkārtējo pasauli miniatūrā. Skolnieku radīto darbu vidū ir dažādi transporta līdzekļi (kuģi, automašīnas, kariete), vēsturiskas kara ierīces, piemēram, katapultas, bet vislielāko apbrīnu rada krāšņi koka arhitektūras maketi, kuri smalki jo smalki, ievērojot visas izmēru proporcijas un īstās celtniecības principus, atveido dažādas ēkas – dievnamus, sētas, torņus.

 

2016. gadā Daugavpils iedzīvotājiem un viesiem pirmo reizi bija iespēja iepazīties ar šī kokamatniecības pulciņa veikumu, apmeklējot izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, tomēr tā nebija pieejama neredzīgiem apmeklētājiem. Pateicoties 10. vidusskolas vadības un pulciņa vadītāja V. Pipera atsaucībai, arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem tagad būs iespēja iepazīties ar brīnišķīgajām koka miniatūrām, tās apskatot tuvumā un pat aptaustot, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas rīkotajā izstādē "Miniatūrā pasaule no koka" no 2017. gada 3. līdz 28. aprīlim.

 

Jāatzīmē, ka izstādi papildinās arī grāmatas, kas ir saistītas ar izstādes eksponātiem.

 

Aicinām visus interesentus izmantot iespēju iepazīties ar koka miniatūru izstādi, kā arī ielūdzam uz izstādes atklāšanas pasākumu, kas notiks 4. aprīlī plkst. 15.30 un kurā piedalīsies 10. vidusskolas kokamatniecības pulciņa vadītājs, mājturības un tehnoloģiju skolotājs un jauniešu iedvesmotājs Vladimirs Pipers!