Vai jūs, ikdienā malkojot ūdeni tējā, kafijā vai tīrā veidā, esat aizdomājušies par to, ka tikai 1 % no mūsu "zilās" jeb ūdeņiem bagātās planētas ir derīgs dzeršanai bez atsāļošanas? 

 

No 2017. gada 20. marta Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka aicina iepazīties ar izstādi “Pirms nav izžuvusi aka, mēs neapzināmies ūdens vērtību”. Tā ir veltīta 22. martā atzīmējamajai Pasaules ūdens dienai un pievērš uzmanību ūdenim kā mūsu planētas dzīvības avotam un ārkārtīgi nozīmīgajam resursam, kas ir pienācīgi jānovērtē un jātaupa, īpaši paturot prātā ANO prognozes, saskaņā ar kurām līdz 2025. gadam gandrīz 3 miljardi cilvēku dažādās pasaules valstīs izjutīs dzeramā ūdens trūkumu.


Piedāvāto grāmatu izstādi veido divas daļas: vienā no tām ir eksponētas grāmatas un periodiskie izdevumi (arī vairāki audiožurnāla “Doma” numuri) par ūdeni kā vērtīgu dabas resursu, dzeramā ūdens taupīšanas iespējām, veidiem (“dzīvais”, “mirušais”, avota ūdens, minerālūdens u.c.) un dziednieciskajām īpašībām, izmantošanu veselības uzlabošanā, savukārt otrā izstādes daļa aicina iepazīties ar daiļliteratūras darbiem parastajā iespiedrakstā un audioformātā, kuru nosaukumā minēts vārds ūdens/ūdeņi vai kāda no ūdenstilpnēm (ezers, jūra, upe, okeāns). 

 

Aicinām apmeklēt šo izstādi un rast padomu, kā katrs no mums var palīdzēt Zemes ūdens resursu saglabāšanā nākotnes paaudzēm!