Pirms dažiem gadiem Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas lasītājiem bija iespēja pieskarties eksotiskās Japānas kultūrai un atklāt sev jaunu un neparastu pasauli.Turpinot tradīciju kopā virtuāli apceļot pasauli un iepazīt dažādu tautu un valstu kultūras, šogad aicinām visus interesentus uz franču kultūras vakaru “Francijas šarms”, kas notiks Daugavpils filiālbibliotēkā 2015. gada 1. decembrī plkst. 13! 

 

Francija ir apbrīnojama, valdzinoša zeme ar spilgtu raksturu, kas dāvājusi pasaulei Braila rakstu, kinematogrāfu, brīvības devīzi, augsto modi, impresionisma un kulinārijas šedevrus un kas spoguļojas tās stiprajos cilvēkos un spilgtajās personībās, kas padarījušas Francijas vārdu pazīstamu visā pasaulē. Un kā lai nemin burvīgas franču šansonu melodijas, dekadentisko 19. gadsimta dzeju, romantiskas kinolentes ar īpatnēju humoru un spožajiem aktierdarbiem, daudzreiz pārlasītos Ž. Verna, A. Dimā, V. Igo romānus un aizkustinošo “Mazo princi”..

 

Franču kultūras vakarā skanēs franču mūzika, dzeja un anekdotes lasītāju izpildījumā, kā arī būs iespēja baudīt dažus tradicionālās virtuves elementus un iepazīt franču kultūru ar ožas un taustes palīdzību. Mēģināsim kopā atklāt Francijas burvību un aptvert tās kultūras mantojuma bagātību! 

 

Pasākums tiks rīkots sadarbībā ar bibliotēkas atbalsta biedrību “Punktu brālība”.

 

(Attēla avots: http://french.about.com/od/vocabulary/a/vive-la-france.htm)