15. oktobrī plkst. 13 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka aicina lasītājus un sadarbības partnerus uz īpašo Starptautiskās Baltā spieķa dienas pasākumu.

 

Kāpēc īpašo? Tāpēc ka gaisā aizvien jaušama jubilejas gada noskaņojuma klātbūtne, turklāt svētkus šogad svin ne tikai mūsu filiālbibliotēka (50 gadu jubileja), bet arī Braila raksta nodaļa (10 gadu jubileja).

 

Starptautiskās Baltā spieķa dienas pasākuma pirmajā daļā notiks Daugavpils 740 gadu jubilejai veltītās taktilās grāmatas “Даугавпилс – мой город” (“Daugavpils – mana pilsēta”) atvēršanas svētki. Grāmata, kas atraktīvā veidā iepazīstinās lasītājus ar Daugavpili un ko veidos taktilās ilustrācijas, kā arī teksts Braila rakstā un palielinātajā iespiedrakstā krievu valodā, kļūs par pirmo šāda veida grāmatu filiālbibliotēkas krājumā! Tas kļuva iespējams, pateicoties biedrības “Punktu brālība” darbībai un Daugavpils pilsētas domes finansiālajam atbalstam, un grāmata tiks pasniegta kā dāvana mūsu bibliotēkas lasītājiem akcijas “740 labie darbi” ietvaros.

 

Savukārt pasākuma otrajā daļā sumināsim Braila raksta nodaļu tās 10 gadu jubilejā, sarīkojot Braila raksta ātrlasīšanas konkursu. Pašlaik ir zināms, ka konkursā plāno piedalīties četri aktīvi un pieredzējuši Braila raksta grāmatu lasītāji, kuri pastāstīs pasākuma apmeklētājiem arī par savu iepazīšanos ar neredzīgo raksta sistēmu. Interesenti vēl var pieteikt savu dalību līdz pat 14. oktobrim.

 

Uz tikšanos 15. oktobrī!