Gatavojoties Daugavpils pilsētas 740 gadu jubilejas svētkiem, kas šogad tiks plaši atzīmēti no 1. līdz 7. jūnijam, arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka par godu dzimtajai pilsētai piedāvā saviem lasītājiem divas izstādes.

 

Viena no tām – „Daugavpils iedzimtie” – ir veltīta trim ievērojamām un spilgtām personībām, kas piedzima mūsu pilsētā un padarīja Daugavpils (Dinaburgas, Dvinskas) vārdu pazīstamu visā pasaulē. Daugavpils iedzimtie ir komponists, par tango karali atzītais Oskars Stroks, spožais abstraktā ekspresionisma pārstāvis Marks Rotko un izcilais režisors, aktieris un domātājs Solomons Mihoelss, kuram šogad atzīmē 125 gadu jubileju. Izstādi veido grāmatas, rakstu krājumi, preses raksti, bet valdzinošās O. Stroka tango melodijas var noklausīties mūzikas diska ierakstā.

 

Savukārt otrā izstāde ir literāra un aicina svinēt pilsētas svētkus, lasot Daugavpils autoru darbus – gan dzeju (S. Volodjko, L. Viļuma, S. Miloševiča, F. Osina u.c.), gan prozu (A. Liepa u.c.).