Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka, atzīmējot pastāvēšanas 50 gadu jubileju, aicina ar fotogrāfiju starpniecību ielūkoties daudziem nezināmā un svešā pasaulē. Iepazīt, izjust un izprast cilvēku blakus, kas, būdams šķietami savādāks, ir gluži tāds pats kā tu un es.

 

Ceļojošo fotoizstādi "Logs uz neredzamo/neredzīgo pasauli", kura Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 2015. gada 20. aprīļa līdz 3. maijam, veido trīs dažādu autoru (Daugavpils, Rīga) darbi, kuri tapuši fotokonkursa ietvaros pagājušā gada septembrī. Fotogrāfiem tikšanās ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas lasītājiem Dzīvās Bibliotēkas formātā bija pirmā saskarsme ar cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Šī jaunā pieredze un zināšanas, sirsnīgās sarunās gūtie iespaidi un pārdomas, emociju un atklājumu nospiedumi rada atspulgu skaistos fotodarbos, kuru stāstu centrā ir cilvēks un viņa iespēja dzīvot piepildītu un interesantu dzīvi arī tad, ja ir zaudēta viena no svarīgākajām maņām.

 

Tagad fotogrāfu iemūžinātie cilvēki un viņu dzīves mirkļi uzsāks ceļu pie skatītāja ceļojošās fotoizstādes ietvaros, lai pavērtu arī citiem cilvēkiem logu uz pasauli, kura varbūt līdz šim ir bijusi pilnīgi sveša.

 

Izstādi papildinās arī vairākas fotogrāfijas, kas atklāj neredzīgo cilvēku pasaules uztveri, kā arī LNerB Daugavpils filiālbibliotēkai veltītā ekspozīcija, kas iepazīstinās ar Braila rakstu.

 

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka ar prieku aicina lasītājus, sadarbības partnerus, draugus un visus interesentus uz fotoizstādes atklāšanu, kas notiks 22. aprīlī plkst. 13:00 Latgales Centrālās bibliotēkas Lasītavā (2. stāvs)!