2015. gada februārī LNerB Daugavpils filiālbibliotēka aicina lietotājus būt aktīviem un piedalīties divās informatīvi izglītojošajās stundās.

Atzīmējot Vispasaules drošāka interneta dienu, 12. februārī plkst. 11 notiks informatīvā stunda “Sērfo droši!”. Daloties pieredzē un mācoties no atbildīgo institūciju ieteikumiem, kā arī savām un citu kļūdām, varam padarīt savu pieredzi interneta lietošanā maksimāli drošu un patīkamu. Savukārt 20. februārī, atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, plkst. 13 aicinām interesentus uz latgaliešu valodas mācību stundu “Loba dīna Latgolā!”, kuras laikā būs iespēja uzzināt par latgaliešu valodas vēsturi un īpatnībām, apgūt ikvienam Latgalē dzīvojošajam vajadzīgo un ieteicamo sarunvalodas minimumu, kā arī piedalīties atraktīvās valodas spēlēs.

 

No 9. februāra filiālbibliotēka piedāvā iepazīties arī ar 2 literārajām izstādēm: 

- izstāde “Kurzemnieku dzīves hronists” veltīta rakstniekam, vairāku ievērojamu kultūrvēsturisku romānu par Kurzemi un tās cilvēkiem autoram Jēkabam Janševskim (1865-1931), kuram šogad atzīmē 150 gadu jubileju, audioformātā ir pieejams mīlas romāns “Līgava” par notikumiem klaušu laiku beigu posmā;

- izstāde “Jubileju svin Nobela prēmijas laureāti” iepazīstina ar izcilu 20. gadsimta krievu autoru – Borisa Pasternaka (1890-1960) un Mihaila Šolohova (1905-1984) – personībām un daiļradi.

Tagi: Daugavpils, LNerB, Drošāka interneta diena 2015