LNerB Daugavpils filiālbibliotēka aicina atzīmēt Latvijas valsts svētkus kopā

No 2014. gada 10. līdz 30. novembrim aicinām iepazīties ar 2 izstādēm, kas veltītas mūsu valstij, tās interesantajām vēstures un kultūras lappusēm, izcilajiem dēliem un meitām:

 

- izstāde "Francim Trasunam - 150!" veltīta Latgales milzim un izcilai personībai Francim Trasunam (1864-1926) - garīdzniekam, valstsvīram, literātam, neatkarīgās Latvijas valsts idejas un Latgales aizstāvim, pateicoties kuram 19. un 20. gadsimta mijā par latgaliešiem un to piederību latviešu tautai beidzot uzzināja arī Rīgā, Kurzemē un Vidzemē;

 

- izstāde "Latvijas faili" piedāvā iepazīties ne tikai ar aizraujošiem rakstiem par to, kā esam dzīvojuši laikmetu griežos, bet arī ar grāmatām parastajā iespiedrakstā un audioformātā, kas pasniedz Latvijas vēsturi gan "sausākā" veidā (vēstures grāmatas), gan ar izdomas mērci (vēsturiskie romāni).

 

Savukārt svētku izskaņā, 19. novembrī plkst. 13, aicinām uz viktorīnu "100% latvietis", lai veselīgā sacensību garā pārbaudītu savas zināšanas par Latviju un Latgali, uzzinātu jaunas un interesantas lietas par dzimto zemi un iemīlētu to vēl vairāk!

Tagi: Izstādes, Daugavpils, LNerB, LR proklamēšanas 96. gadadiena