Šī gada 28.februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālē pirmo reizi notika bibliotēkas aktīvāko lasītāju apbalvošanas ceremonija “ZELTA ČIEKURS 2011″!

LNerB Daugavpils filiālbibliotēkas simbols daudzu gadu garumā ir bijis čiekurs, kas saistīts ar to, ka bibliotēka, neraugoties uz trīskāršo pārcelšanos, 47 gadus nemainīgi atradusies Čiekuru ielā, skaistā priežu meža ielokā, tāpēc arī gada balva tika nosaukta tam par godu – “Zelta čiekurs ”!

 

Gada balva – īsts apzeltīts ciedra čiekurs, ko papildināja īpašs diploms – tika pasniegta daudzās dažādās nominācijās, kuras līdz pēdējam mirklim tika turētas noslēpumā, lai sagādātu lasītājiem pārsteigumu.

Par vienu no svarīgākajām neapšaubāmi kļuva nominācija “Pa Braila punktiem”  –  tajā par absolūtu uzvarētāju kļuva lasītāja Antoņina, kura par spīti audiogrāmatu popularitātei redzes invalīdu vidū joprojām priekšroku dod grāmatām Braila rakstā. Nominācijā “Audiogrāmatu pavēlnieks” tika atzīmēti vairāki lasītāji, kuri 2011.gada laikā paspēja noklausīties daudzus desmitus audiogrāmatu gan kasetēs, gan kompaktdiskos, gan arī zibatmiņās.

Redzes invalīdi, tāpat kā visi, cenšas iet vienā solī ar laikmetu un tā novitātēm, tāpēc apbalvošanas ceremonijā tika iekļauta arī nominācija “Datorģēnijs”. Tajā par spīti mūsdienu stereotipiem uzvarēja nevis vīrieši, bet divas daiļā dzimuma pārstāves Valentīna un Žanna, kas pagājušgad visaktīvāk izmantoja bibliotēkas piedāvātās datortehnoloģijas un resursus.

Tāpat ar zelta čiekuru tika atzīmētas divas vislasošākās ģimenes, visaktīvākā preses lasītāja Marija, arī daudzbērnu māmiņa Lidija, kura ne tikai pati aktīvi lasa, bet radina uz bibliotēku nākt arī savus bērnus. Bez balvas nepalika arī mūsu vistālākie lasītāji, kuri audiogrāmatas saņem pa pastu, savukārt nominācijā “Par mūža ieguldījumu” zelta čiekurs tika piešķirts bibliotēkas lielākajam palīgam – mūsu labajai rokai – Nikolajam, kurš ilgus gadus palīdz remontēt bojātas audiogrāmatas un sniedz atbalstu bibliotēkas darbā.

 

Rīkojot šo apbalvošanas ceremoniju, mēs ļoti cerējām, ka zelta čiekurs iepriecinās mūsu lasītājus, uzmundrinās un motivēs izmantot bibliotēkas pakalpojumus aizvien vairāk. Tagad varam nešaubīgi apgalvot, ka, redzot, kā ceremonijas laikā lasītāju sejās pazib īsts prieks un gandarījums, mēs centīsimies, lai šī pirmā ceremonija kļūtu par pamatu jaunai un ilggadējai tradīcijai!

 

Ziņu sagatavoja:
Jana Šlapaka

Tagi: apbalvošana, LNerB, Zelta čiekurs 2011