Visi grāmatu draugi tiek aicināti piedalīties grāmatu vērtēšanas maratonā - 2010.

Ceļu pie lasītājiem uzsākusi jauna Bērnu žūrijas grāmatu kolekcija. Tās sastāvā LNB Bērnu literatūras centra un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes īpaši atlasītas grāmatas gan no latviešu, gan tulkotās literatūras klāsta. Kolekcijā pārstāvēti visdažādākā žanra sacerējumi.To vidū gan bērnu literatūras Gada balvu ieguvusī Māra Runguļa grāmata „Kaķu ģenerālis”, gan Māras Cielēnas, Ineses Zanderes, Pētera Brūvera, Jura Zvirgzdiņa un citu jaunās paaudzes iecienītu autoru literārais devums. Ar interesantu pieteikumu literatūrā pirmo reizi pie lasītājiem dodas Ievas Plūmes un Lauras Dreižes grāmatas „Tauriņpasaule” un „Pūķa dziesma”.

Kā ik gadu,  vērtējumu kolekcijā ietvertajām grāmatām  bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā sniegs  eksperti no 4 dažāda vecuma lasītāju grupām.

Ja esi jau pieredzes bagāts literatūras eksperts, vai tikai gatavojies par tādu kļūt, aicinām uz mūsu bibliotēku, kur  varēsi iepazīties gan ar tavam vecumam  paredzēto grāmatu klāstu, gan saņemt konsultācijas šo grāmatu vērtējumam. Gada nogalē Lasīšanas svētkos gan eksperti, gan nākamie potenciālie grāmatu draugi uzzinās, kuras no grāmatām un to autori ieguvuši vislielākās lasītāju simpātijas. Tiks novērtēts arī visčaklāko ekspertu veikums.

Ja esi nolēmis pievienoties  grāmatmīļiem, lai tevi nepamet drosme un izturība šajā maratonā. Izlasot šīs grāmatas, iegūsi ne tikai lielu emocionālu pārdzīvojumu, bet arī jaunas atziņas, dzīves gudrību un lasītprieku.

Lai Tev veicas!

Ziņu sagatavoja:
Dagnija Latiša

Tagi: Žūrija, Bērnu