2013.gads Ugāles bibliotēkai iesācies ražīgi. Dažādos pasākumos bibliotēku apmeklējuši 513 interesentu. 4.a klases audzēkņi mūs iepriecināja ar I. Ziedoņa dzejas lasījumiem. Vēl pie mums viesojās Andris Akmentiņš, Juris Dripe, Laimdota Sēle, Maija Baltiņa, Dace Zvirbule.

Martā noslēdzās 2012.gada nogalē Ugāles bibliotēkā atklātā izstāde veltīta Ugāles dzelzceļa stacijas vēsturei.  Ekspozīciju apmeklēja neparasti liels interesentu pulks. Prieks bija par Ugāles vidusskolas klašu apmeklējumiem un bērniem, kuri ar interesi klausījās stāstījumā. Paldies Ugāles vidusskolas skolotājiem.

Šo triju mēnešu laikā izstāde tika papildināta vēl ar fotogrāfijām un cita veida materiāliem (soda kvītīm, kartēm, diplomiem) no ugālnieku personīgajiem arhīviem. Paldies Pēterim Budēvicam, kura atnestās fotogrāfijas atklāja tādu interesantu vēstures faktu kā vilciena avārija aiz slimnīcas dzelzs tilta 70-tajos (?) gados.

Diskusijās ar izstādes apmeklētājiem tika precizēti un no jauna atklāti dažādi fakti. Viens no interesantākajiem - vai jūs zināt, kur Ugālē ir 15.maija aleja? Pētot fotogrāfiju, kurā iemūžināti ugālnieki ar lāpstām rokās pie ūdenstorņa, sākām šaubīties, vai apkārtne, kas redzama fotogrāfijā atbilst vietai pie Ugāles stacijas. Šo faktu novadpētniecības materiālos sākām pētīt rūpīgāk.  Dokumenta kopijā no izdevuma „Mežu dienas Latvijā, 1935” atradām aprakstu par koku stādīšanu Mežu dienās Ugālē: „Pie Ugāles dzelzceļa stacijas, piedaloties skolēniem un skolotājiem, mazpulkam, aizsargiem, v-bas darbiniekiem un citiem, kopā 79 personām, iestādīti 2 ozoli, 5 oši, 11 kļavas, 170 bērzi, 12 liepas un 10 apses - alejas veidā, nosaucot to par „15. maija aleju””.

Šādu vēsturisku materiālu izstādi Ugāles bibliotēka veidoja pirmoreiz. Liels atbalsts mums bija Laimdota Junkara, Dzintra Smolenska un Aleksandrs Hmeļņickis. Ugālnieku lielā ieinteresētība un atsaucība mūs ir iedrošinājusi šogad veidot kolekciju veltītu Ugāles pastam. Tāpēc aicinām pastāstīt savu īpašo stāstu, atnest fotogrāfijas un citas vēsturiskas liecības. Kopīgi veidojot izstādi par Ugāles pasta vēsturi, tā noteikti būs daudzpusīgāka un vērtīgāka.

Ziņu sagatavoja:
Inese Rumpa

Tagi: Pasākumi, Ugāles bibliotēka